rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego -trwa przyjmowanie...

Dodano: 31-03-2023

W 2023 roku po raz szesnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

LII sesja Sejmiku

Dodano: 02-02-2023

Podczas obrad na LII sesji Sejmiku gościliśmy Ministra-Członka Rady Ministrów Michała Dworczyka, Posłankę na Sejm RP Mirosławę Stachowiak-Różecką oraz wielu przedstawicieli mediów. Powodem był wniosek o odwołanie Przewodniczącego Sejmiku, który, w głosowaniu tajnym, otrzymał mniejszość głosów obecnych na sali Radnych.

[więcej]

Wybory 2023 - Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 27-01-2023

Przewodniczący Sejmiku zarządził wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wybory odbędą się zgodnie ze Statutem Młodzieżowego Sejmiku. Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego został powołany przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr L/1016/22 z dnia 27 października 2022 roku w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i nadania Statutu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. (Dz. Urz. Woj. Doln. z...

[więcej]

Wesołych Świąt

Dodano: 22-12-2022

„Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności”. (J 12, 46)

[więcej]

LI sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 16-12-2022

15 grudnia 2022 r. podczas sesji Radni Województwa uchwalili projekt budżetu województwa na 2023 rok. Uchwałą podjęto Rezolucję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ustanawiającą Rok 2023 w Województwie Dolnośląskim Rokiem Przewodników Sudeckich. Radni jednomyślnie zagłosowali nad uchwałą, która dotyczy przekazania Ukrainie 1 procent budżetu województwa, czyli 23 milionów złotych.

[więcej]

XIII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2022

Uroczysta sesja sejmiku województwa, która odbyła się 14 października na Politechnice Wrocławskiej, to ważna część Święta Województwa Dolnośląskiego. Jak co roku odbędzie się Dzień Województwa Dolnośląskiego na Torze Wyścigów Konnych Partynice, gdzie odbędą się gonitwy o nagrodę Przewodniczącego Sejmiku i o Nagrodę Marszałka Województwa. Do obchodów dołączyły instytucje samorządu województwa m.in. Dolnośląskie Centrum Filmowe, Teatr Polski i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniewskiego w...

[więcej]

XLVII sesja Sejmiku

Dodano: 15-07-2022

W porządku obrad m.in. uchwały w sprawach Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych, nadania statutu Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, powierzenia jednostkom samorządu terytorialnego realizacji zadań drogowych, zmian w budżecie województwa dolnośląskiego na rok 2022 oraz przyznania złotych i srebrnych odznak honorowych zasłużony dla województwa dolnośląskiego. Radni podjęli 43 uchwały.

[więcej]