rozmiar czcionki: A | A | A

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego...

Dodano: 11-05-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 9 maja 2022 r. ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i nadania Statutu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Chcesz mieć wpływ na rozwój Dolnego Śląska? Weź udział w debacie nad Raportem o stanie Województwa...

Dodano: 28-04-2022

12 maja podczas sesji absolutoryjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbędzie się publiczna debata na temat Raportu o stanie Województwa za rok 2021. Swoje zdanie w dyskusji wypowiedzieć może każdy mieszkaniec regionu, który spełni określone kryteria.

[więcej]

Wesołego Alleluja!!!

Dodano: 12-04-2022

Przesłaniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w każdym czasie, jest radość, pokój i zwycięstwo – bo Zbawiciel zmartwychwstał prawdziwie – On zwycięża i daje nam udział w tym zwycięstwie. Podnieśmy głowy z wiarą, ufnością i nie lękajmy się.Radosnego Alleluja !Andrzej JarochPrzewodniczący Sejmiku Województwa DolnośląskiegoWielkanoc 2022

[więcej]

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA Sejmiku...

Dodano: 31-03-2022

W 2022 roku po raz piętnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

XLV sesja Sejmiku

Dodano: 25-03-2022

Podczas XLV sesji Sejmiku Radni Województwa podjęli dwie ważne uchwały, dotyczące zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy. Obejmują one m.in. zapewnienie wyżywienia, środków czystości i higieny osobistej, dostarczenie przedmiotów użytku codziennego, udzielenie wsparcia psychologicznego, finansowanie pomocy prawnej, czy wyposażenie punktów pomocy medycznej. Postanowiliśmy przeznaczyć na działania pomocowe do 5 milionów złotych. Uchwała ta została wypracowana podczas spotkań sejmikowego...

[więcej]

XLIV nadzwyczajna sesja Sejmiku

Dodano: 01-03-2022

Na XLIV nadzwyczajnej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie opowiedział się za rozwiązaniem porozumienia o współpracy z Obwodem Leningradzkim w Rosji. Minutą ciszy uczczono ofiary wojny w Ukrainie.

[więcej]

XLIII sesja Sejmiku

Dodano: 25-02-2022

Na XLIII sesji Radni podjęli jednogłośnie Rezolucję w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[więcej]