rozmiar czcionki: A | A | A

XIII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2022

Uroczysta sesja sejmiku województwa, która odbyła się 14 października na Politechnice Wrocławskiej, to ważna część Święta Województwa Dolnośląskiego. Jak co roku odbędzie się Dzień Województwa Dolnośląskiego na Torze Wyścigów Konnych Partynice, gdzie odbędą się gonitwy o nagrodę Przewodniczącego Sejmiku i o Nagrodę Marszałka Województwa. Do obchodów dołączyły instytucje samorządu województwa m.in. Dolnośląskie Centrum Filmowe, Teatr Polski i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniewskiego w...

[więcej]

XLVII sesja Sejmiku

Dodano: 15-07-2022

W porządku obrad m.in. uchwały w sprawach Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych, nadania statutu Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, powierzenia jednostkom samorządu terytorialnego realizacji zadań drogowych, zmian w budżecie województwa dolnośląskiego na rok 2022 oraz przyznania złotych i srebrnych odznak honorowych zasłużony dla województwa dolnośląskiego. Radni podjęli 43 uchwały.

[więcej]

Dzień Polski w Pradze

Dodano: 06-06-2022

4 czerwca 2022 roku w Pradze w ogrodach Ambasady RP w Republice Czeskiej zorganizowane zostało cykliczne wydarzenie pn. Dzień Polski. Sejmik Województwa reprezentowali Radni: Anna Brok, Ewelina Szydłowska-Kędziera, Anna Michalska, Monika Włodarczyk, Teresa Zembik, Tytus Czartoryski, Mirosław Lubiński, Damian Mrozek.

[więcej]

XLVI sesja Sejmiku

Dodano: 13-05-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego otrzymał od Radnych wotum zaufania oraz absolutorium budżetowe za rok 2021. Przyjęty został również Raport o Stanie Województwa Dolnośląskiego za rok 2021.

[więcej]

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego...

Dodano: 11-05-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 9 maja 2022 r. ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i nadania Statutu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Chcesz mieć wpływ na rozwój Dolnego Śląska? Weź udział w debacie nad Raportem o stanie Województwa...

Dodano: 28-04-2022

12 maja podczas sesji absolutoryjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbędzie się publiczna debata na temat Raportu o stanie Województwa za rok 2021. Swoje zdanie w dyskusji wypowiedzieć może każdy mieszkaniec regionu, który spełni określone kryteria.

[więcej]

Wesołego Alleluja!!!

Dodano: 12-04-2022

Przesłaniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w każdym czasie, jest radość, pokój i zwycięstwo – bo Zbawiciel zmartwychwstał prawdziwie – On zwycięża i daje nam udział w tym zwycięstwie. Podnieśmy głowy z wiarą, ufnością i nie lękajmy się.Radosnego Alleluja !Andrzej JarochPrzewodniczący Sejmiku Województwa DolnośląskiegoWielkanoc 2022

[więcej]