rozmiar czcionki: A | A | A

Koniec VI kadencji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 23-04-2024

23 kwietnia odbyła się ostatnia, LXIX sesja VI kadencji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na sesje przybył były Radny Województwa, dziś Senator RP Marcin Zawiła oraz Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

[więcej]

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego"

Dodano: 15-04-2024

15 kwietnia 2024 roku Jerzy Pokój Przewodniczący Sejmiku i Cezary Przybylski Marszałek Województwa wręczyli medale zasłużonym Dolnoślązakom. Do sali sesyjnej Sejmiku Województwa przybyło 38 laureatów złotych i srebrnych odznak „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego". Laureaci przybyli z osobami towarzyszącymi, było wiele wzruszeń i radości. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.

[więcej]

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA Sejmiku...

Dodano: 31-03-2024

W 2024 roku po raz siedemnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

LXVIII sesja Sejmiku

Dodano: 22-03-2024

Przewodniczący Jerzy Pokój rozpoczął LXVIII sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przywitaniem gości z Norwegii, z którymi – jako Dolny Śląsk - nawiązaliśmy współpracę międzyregionalną. O możliwościach wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie gospodarki, produkcji żywności, ochrony środowiska, rybołówstwa, szkolnictwa wyższego i zielonej energii mówił Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland. Tego dnia nawiązaliśmy także współpracę z Bawarią....

[więcej]

Nadzwyczajna LXVII sesja Sejmiku

Dodano: 12-03-2024

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyła się 11 marca 2024 r., na wniosek Radnych z Klubu KO, poświęcona była gospodarce odpadami i ochronie wody w rzece Odrze. Przewodniczący Sejmiku poddał pod głosowanie wnioski mieszkańców Dolnego Śląska o zabranie głosu podczas sesji. Radni jednomyślnie podjęli decyzje o dopuszczeniu gości do głosu. Gościem był również Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

[więcej]

LXV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego 2024 r. Radni Województwa jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie Rezolucji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ustanawiającej w Województwie Dolnośląskim „ROK 2024 ROKIEM GÓR OTWARTYCH DLA WSZYSTKICH”.

[więcej]

LXIV sesja Sejmiku

Dodano: 01-02-2024

1 lutego na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z funkcji przewodniczącego odwołany został Andrzej Jaroch z Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu 23 głosy były za odwołaniem, 13 przeciw. Na nowego przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został wybrany Jerzy Pokój z Koalicji Obywatelskiej. Za oddało głos 18 Radnych Województwa, przeciwko było 16, a jeden wstrzymał się od głosu.

[więcej]