rozmiar czcionki: A | A | A

LXII sesja Sejmiku

Dodano: 15-12-2023

W sali posiedzeń Sejmiku Województwa odbyło się uroczyste wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego. Radni Województwa przyjęli pakiet uchwał dotyczących ochrony zdrowia Dolnoślązaków.

[więcej]

LXI sesja Sejmiku

Dodano: 10-11-2023

Sejmik Województwa Dolnośląskiego ma nowego Radnego. To pan Jan Michalski. Objął on mandat po Radnym Marcinie Zawile, który został Senatorem RP. Nowy Radny Województwa jest członkiem Klubu Koalicji Obywatelskiej. Radny Jan Michalski pochodzi ze Zgorzelca. Kandydował z okręgu jeleniogórskiego.

[więcej]

Za nami obchody XIII Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2023

Jak co roku, 16 października, obchodzimy Święto Województwa Dolnośląskiego. W tym roku obchody mają wyjątkowo uroczysty charakter z powodu jubileuszu 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

XIII Święto Województwa Dolnośląskiego i Jubileusz 25-lecia powstania województwa

Dodano: 11-10-2023

Jubileusz 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego to okazja do przypomnienia, że w 1998 roku Sejm RP uchwalił „Ustawę o samorządzie województwa”, która zmieniła podział administracyjny Polski z 49 na 16 województw. I tak oto 25 lat temu określono granice Województwa Dolnośląskiego. W październiku 1998 roku, w pierwszych wyborach do samorządów województw Dolnoślązacy wybrali Radnych Województwa Dolnośląskiego, powstał nasz regionalny parlament – Sejmik. Na I sesji w dniu 7 listopada Radni...

[więcej]

LVIII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 15-09-2023

Sesja zaczęła się miłym akcentem - wręczeniem Srebrnej Odznaki Zasłużona dla Województwa Dolnośląskiego pani Jolancie Terleckiej, która wśród wielu swych aktywności na rzecz społeczności Dolnoślązaków jest założycielką Zespołu Pieśni Cyraneczki, który tworzą ludzie z miłości do śpiewania.

[więcej]

ZASŁUŻONA DLA WOJEWÓDZWA DOLNOŚLĄSKIEGO - pani Sołtys Gorzanowa - JOLANTA TERLECKA

Dodano: 14-09-2023

Podczas LVIII sesji Sejmiku Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski wręczyli srebrną odznakę ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZWA DOLNOŚLĄSKIEGO pani Sołtys Gorzanowa - JOLANCIE TERLECKIEJ. Wnioskodawcą odznaczenia była Radny Województwa Jerzy Dec.

[więcej]

LVII sesja Sejmiku

Dodano: 14-07-2023

Dzisiejsza sesja Sejmiku rozpoczęła się od uroczystego wręczenia  Panu Waldemarowi Woźniakowi  Złotej Odznaki „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Kwietniową uchwałą Radni przyznali Złotą Odznakę "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" Waldemarowi Woźniakowi - niesamowitemu społecznikowi, który w ciągu kilku ostatnich lat nieustająco dba o czystość swego otoczenia - do dzisiaj zebrał już ponad 250 ton śmieci, nieustannie szuka nowych miejsc do sprzątania - choć...

[więcej]