rozmiar czcionki: A | A | A

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA Sejmiku...

Dodano: 31-03-2022

W 2022 roku po raz piętnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

XLV sesja Sejmiku

Dodano: 25-03-2022

Podczas XLV sesji Sejmiku Radni Województwa podjęli dwie ważne uchwały, dotyczące zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy. Obejmują one m.in. zapewnienie wyżywienia, środków czystości i higieny osobistej, dostarczenie przedmiotów użytku codziennego, udzielenie wsparcia psychologicznego, finansowanie pomocy prawnej, czy wyposażenie punktów pomocy medycznej. Postanowiliśmy przeznaczyć na działania pomocowe do 5 milionów złotych. Uchwała ta została wypracowana podczas spotkań sejmikowego...

[więcej]

XLIV nadzwyczajna sesja Sejmiku

Dodano: 01-03-2022

Na XLIV nadzwyczajnej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie opowiedział się za rozwiązaniem porozumienia o współpracy z Obwodem Leningradzkim w Rosji. Minutą ciszy uczczono ofiary wojny w Ukrainie.

[więcej]

XLIII sesja Sejmiku

Dodano: 25-02-2022

Na XLIII sesji Radni podjęli jednogłośnie Rezolucję w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[więcej]

XLII sesja Sejmiku

Dodano: 28-01-2022

Podczas XLII Sesji Sejmik przyjął „Dolnośląski Ład” – program komplementarny do „Polskiego Ładu”, zawierający najważniejsze strategiczne inwestycje, które będą realizowane w naszym regionie. Radni przegłosowali uchwałę o przyznawaniu stypendiów artystycznych.

[więcej]

Życzenia Wesołych Świąt

Dodano: 23-12-2021

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan". (Łk 2, 10-11)

[więcej]

XLI sesja Sejmiku - budżet na rok 2022 uchwalony

Dodano: 16-12-2021

Radni przyjęli większością głosów budżet Województwa Dolnośląskiego na rok 2022 oraz Wieloletnią Prognozę Finansową.

[więcej]