rozmiar czcionki: A | A | A

Konwój humanitarny wyruszył do Ukrainy

Dodano: 05-06-2023

W odpowiedzi na prośby dotyczące udzielenia pomocy humanitarnej oraz przysłane listy z zapotrzebowaniem ze strony partnerskich regionów w Ukrainie, jak również niedawne najsilniejsze ja dotąd bombardowanie miasta Dnipro, Samorząd Województwa Dolnośląskiego zorganizował wysyłkę specjalistycznych pojazdów i artykułów pomocowych.

[więcej]

Radcy handlowi z 24 państw odwiedzają Dolny Śląsk

Dodano: 29-05-2023

Dyplomaci w randze Radców Handlowych, zrzeszeni w Klubie Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej odwiedzają Dolny Śląsk na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. To jeden z efektów działań na rzecz rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska realizowanych m.in. przez projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Delegacja Kraju Hradeckiego z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-05-2023

W dniach 24-25 maja Dolny Śląsk odwiedziła delegacja z Kraju Hradeckiego z Pavlem Buličkiem, 1. Zastępcą Hetmana Kraju na czele. Dwustronne rozmowy dotyczyły współpracy naukowej i gospodarczej.

[więcej]

„Wydarzenie Wiosenne” w Dreźnie okazją do zacieśnienia partnerstwa regionalnego

Dodano: 29-03-2023

Dolnośląscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli w „Wydarzeniu Wiosennym” zorganizowanym przez Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie. Wydarzenie było okazją do podziękowania naszym saksońskim partnerom oraz zaprezentowania dolnośląskich produktów regionalnych.

[więcej]

Spotkanie Marszałka z Konsul Generalną USA w Polsce

Dodano: 15-03-2023

Rozwój i potencjał Dolnego Śląska, wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i obecność wojsk amerykańskich m.in. w Bolesławcu i we Wrocławiu były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Erin Nickerson Konsul Generalną USA w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Michał Bobowiec Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przewodniczący sejmikowej komisji Współpracy z Zagranicą, a także Krzysztof Bramorski Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów...

[więcej]

Ukraińska młodzież odwiedza Dolny Śląsk

Dodano: 16-02-2023

Na zaproszenie Marszałka Cezarego Przybylskiego Dolny Śląsk odwiedza grupa młodzieży z Obwodu Lwowskiego. W ciągu tygodniowego pobytu zobaczą najciekawsze zakątki i atrakcje naszego regionu. Wizyta młodzieży będzie okazją do porozmawiania o ich potrzebach oraz możliwością do spojrzenia na całą sytuację z perspektywy młodego człowieka.

[więcej]

Wizyta w Poczdamie

Dodano: 03-02-2023

Na zaproszenie Katrin Lange - Minister Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgii w Poczdamie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli polskich regionów partnerskich tego niemieckiego landu. Województwo dolnośląskie reprezentował Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]