rozmiar czcionki: A | A | A

Paweł Gancarz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 22-05-2024

We wtorek, 21 maja, podczas II Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego obecnej kadencji, radni zdecydowali o składzie nowego zarządu naszego regionu. Marszałkiem województwa został Paweł Gancarz z klubu Trzecia Droga-PSL, wicemarszałkami Wojciech Bochnak i Michał Rado, a członkami zarządu Jarosław Rabczenko i Natalia Gołąb. W obradach sejmiku województwa wzięło udział 35 radnych.

[więcej]

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030+

Dodano: 09-05-2024

W ramach konsultacji społecznych możliwe będzie zapoznanie się z treścią oraz wyrażenie swoich opinii i uwag do projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030+ (z perspektywą 2050). Konsultacje potrwają do końca maja.

[więcej]

Droga w Lusinie już otwarta po remoncie

Dodano: 05-04-2024

W Lusinie w Gminie Udanin otwarta została przebudowana droga wojewódzka nr 345. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Wojciech Płaziuk, Wójt Gminy Udanin.

[więcej]

Dolnośląski Fundusz Odrzański – rozstrzygnięcie konkursu

Dodano: 04-04-2024

Poznaliśmy wyniki najnowszej edycji Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. To inicjatywa, dzięki której przywracane jest wykorzystanie turystyczne Odry i innych dolnośląskich rzek. Rozstrzygnięcie konkursu zaprezentował Krzysztof Maj – członek zarządu województwa, a w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele beneficjentów, wśród których znaleźli się:

[więcej]

Stypendia dla najlepszych młodych sportowców rozdane!

Dodano: 04-04-2024

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wręczono stypendia młodym sportowcom. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani zarówno w Polsce, jak i na świecie – to aż 163 osoby z całego województwa. Stypendia wręczyli Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz radni Sejmiku Województwa - Ryszard Lech i Damian Mrozek.

[więcej]

Juwenalia 2024 #WrocławRazem ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Dodano: 03-04-2024

Przedstawiciele samorządów studenckich oraz uczelni Wrocławia doszli do porozumienia i w tym roku zorganizują wspólne Juwenalia pod hasłem #WrocławRazem. W organizacji wydarzenia, które odbędzie się 22 i 23 maja na Tarczyński Arena organizatorów wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nowy Szpital Onkologiczny – wirtualny spacer po szpitalu

Dodano: 26-03-2024

Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość 3 Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie szpitalnym.

[więcej]