rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk na ferie: weekend w Karpaczu!

Dodano: 03-02-2023

Gdzie wybrać się w najbliższy weekend? Podpowiadamy – Dolny Śląsk w pigułce poznacie w Karpaczu. Sprawdźcie sami i… zapraszamy!

[więcej]

Konferencja samorządowa - Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska

Dodano: 03-02-2023

Po wielu spotkaniach, rozmowach i negocjacjach, zarówno w Brukseli, jak i w Warszawie Samorząd Województwa Dolnośląskiego wynegocjował rekordowy budżet unijny dla Dolnego Śląska w wysokości prawie 11 miliardów złotych. Dziś na konferencji „Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Kompendium wiedzy dla samorządowców” zaprezentowane zostały informacje na temat Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska wraz z założeniami do harmonogramu naborów. Informacje o nowym unijnym budżecie regionu...

[więcej]

Wizyta w Brandenburgii

Dodano: 03-02-2023

Na zaproszenie Katrin Lange - Minister Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgii w Schloss Neuhardenberg odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich regionów partnerskich tego niemieckiego landu. Województwo dolnośląskie reprezentował Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]

Dożynki Wojewódzkie w Szczepanowie!

Dodano: 02-02-2023

Szczepanów w gminie Marcinowice to miejsce, w którym już przyszłego lata cały region świętować będzie Dożynki Wojewódzkie. Wielkie święto rolników obchodzone od lat we wszystkich polskich województwach stanowi uroczyste zakończenie okresu żniw. O lokalizacji tegorocznych obchodów na Dolnym Śląsku podczas wczorajszej sesji zdecydowali radni sejmiku województwa.

[więcej]

Najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie!

Dodano: 01-02-2023

Wpław, na rowerze i biegnąc, tak Dolny Śląsk odkrywać będzie sportowiec Adrian Kostera. Podpisano list intencyjny dotyczący najdłuższego wyzwania sportowego na świecie: 365 dni triathlonu, a wszystko to w najbardziej różnorodnym regionie Polski – na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 31-01-2023

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z dolnośląskim oddziałem Stowarzyszenia Muzealników Polskich zaprasza wszystkie dolnośląskie muzea do wzięcia udziału w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nowe wsparcie finansowe dla dolnośląskich firm

Dodano: 31-01-2023

Aż 75 milionów złotych trafi do dolnośląskich przedsiębiorców w ramach konkursów prowadzonych przez konsorcjum, którego liderem jest Dolnośląska Agencja współpracy Gospodarczej. Wsparcie skierowane będzie do firm, które zostały dotknięte skutkami epidemii COVID-19. Zasady ubiegania się o pomoc finansową przedstawił dziś marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]