rozmiar czcionki: A | A | A

I Dolnośląskie Forum Rad Senioralnych

Dodano: 20-10-2021

Polityka senioralna w regionie była głównym tematem I Dolnośląskiego Forum Rad Senioralnych, które odbyło się w środę w Jeleniej Górze. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podczas spotkania reprezentował Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Stadion lekkoatletyczny w Lubinie z rządowym dofinansowaniem

Dodano: 19-10-2021

W Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie Minister Michał Dworczyk oraz Krzysztof Kubów – Sekretarz Stanu w KPRM przekazali dziś dofinansowanie o wartości 16,5 mln złotych na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Lubinie. W wydarzeniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, a środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

[więcej]

Kongres Onkologii Polskiej we Wrocławiu

Dodano: 19-10-2021

Już po raz piąty onkolodzy z całego kraju spotykają się na największym wydarzeniu edukacyjno-naukowym w świecie onkologii. Kongres Onkologii Polskiej ma już bogatą historię – jego pierwsza edycja odbyła się w 2002 r.

[więcej]

Za nami XII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2021

W sobotę, 16 października, obchodziliśmy kolejne Święto Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

W podwrocławskich Siechnicach powstanie nowa elektrociepłownia

Dodano: 15-10-2021

Nowa elektrociepłownia w Siechnicach zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice i południowej części Wrocławia. Wartość nowej inwestycji przekroczy 1,1 mld złotych netto, a za budowę będzie odpowiadać konsorcjum firm Polimex Mostostal jako Lider oraz Polimex Energetyka jako partner. Dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

XIV Polsko – Saksońskie Forum Gospodarcze

Dodano: 14-10-2021

Technologie mobilności XXI wieku to temat przewodni tegorocznej edycji Polsko – Saksońskiego Forum Gospodarczego odbywającej się w czwartek na Zamku Topacz w Ślęzie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podczas konferencji reprezentował Wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

DSDiK podsumowała swoje inwestycje w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim

Dodano: 12-10-2021

Ponad 78 mln złotych sięgnie wartość inwestycji drogowych pilotowanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim w latach 2019-2023. Okazją do podsumowania była dzisiejsza konferencja z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego, członka zarządu województwa Tymoteusza Myrdy, dyrektora DSDiK Leszka Locha oraz lokalnych samorządowców.

[więcej]