rozmiar czcionki: A | A | A

Z klasyką i jazzem przez Dolny Śląsk - samorząd województwa i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca...

Dodano: 05-08-2022

Artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych, wystąpią w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii. Samorząd województwa podpisał dziś list intencyjny inicjujący stworzenie na Dolnym Śląsku projektu Polskiego Impresariatu Muzycznego. W budżecie województwa zaplanowano na ten cel 200 tys. zł.

[więcej]

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 04-08-2022

Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie notorycznego odwoływania przez Spółkę POLREGIO połączeń kolejowych

[więcej]

Jolanta Ubowska pokieruje Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we...

Dodano: 03-08-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał Jolantę Ubowską na stanowisko Dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Nowa dyrektor od lat związana jest ze środowiskiem bibliotekarskim, literackim oraz naukowym we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku. Jej kadencja potrwa pięć lat.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na Międzynarodowych Targach Medycznych FIME

Dodano: 01-08-2022

W dniach 27-29 lipca 2022 roku, w Miami w Stanach Zjednoczonych, odbyły się - jedne z największych na świecie - branżowe Międzynarodowe Targi Medyczne FIME 2022. W misji gospodarczej zorganizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w ramach unijnego projektu Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej „Going Global”, wzięli udział przedsiębiorcy z Dolnego Śląska działający w sektorze ochrony zdrowia, przedstawiciele samorządu województwa oraz przedstawiciele mediów.

[więcej]

Dofinansowanie dla Lokalnych Grup Działania

Dodano: 27-07-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowy z osiemnastoma Lokalnymi Grupami Działania z regionu. Wartość wsparcia przekracza 1,3 miliona złotych, a środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[więcej]

Z przykrością informujemy o śmierci Krystyny Lasek

Dodano: 26-07-2022

Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Krystyny Lasek - Członkini Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej, współtwórczyni oraz wieloletniej Prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jednej z inicjatorek powstania Federacji UTW, Członkini Rady do spraw Polityki Senioralnej kadencji 2016-2020 oraz wieloletniej Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Świdnicy. Znana była z podejmowanych działań na rzecz seniorów nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. Odeszła od...

[więcej]

Zmarł Kazimierz Janik

Dodano: 25-07-2022

Niezwykle serdeczny i życzliwy człowiek, który całe swoje życie związał z samorządem. Kazimierz Janik przez prawie 30 lat był Wójtem Gminy Zgorzelec, pełnił również funkcję Radnego Sejmiku Województwa.

[więcej]