rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie wsparcia dla dolnośląskich przedsiębiorców

Dodano: 27-09-2022

Niemal 133 miliony złotych trafiło do dolnośląskich przedsiębiorców w ramach konkursu prowadzonego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą. Wsparcie skierowane było do firm, które zostały dotknięte skutkami epidemii COVID-19.

[więcej]

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców subregionu wałbrzyskiego

Dodano: 26-09-2022

Samorządowcy, przedstawiciele środowisk naukowych oraz przedsiębiorcy spotkali się aby porozmawiać o przyszłości biznesu i dolnośląskiej gospodarki. Inicjatorem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Znamy nazwiska laureatek Nagrody Kulturalnej Śląska 2022

Dodano: 26-09-2022

W Oldenburgu uroczyście wręczono Nagrodę Kulturalną Śląska 2022. Jej laureatkami zostały: Agnieszka Ostapowicz oraz dr Beate Störtkuhl. Nagrodę specjalną przyznano dr Ingrid Hartmann.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach w Tokio

Dodano: 19-09-2022

Niemal dwa tysiące stoisk największych na świecie wydawców gier mobilnych i wideo, producentów konsol i platform, premiery nowych produktów, ale też pokazy nowych technologii – to wszystko można zobaczyć podczas największych targów gier na świecie Tokio Game Show.

[więcej]

Bezpieczna droga do szkoły

Dodano: 12-09-2022

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizowali piknik dla dzieci „Bezpieczna droga do szkoły”. W wydarzeniu uczestniczyło ponad pół tysiąca dzieci z wrocławskich szkół podstawowych.

[więcej]

Wręczono Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie konserwacji...

Dodano: 12-09-2022

Marszałek wraz z Zarządem Województwa Dolnośląskiego docenili wieloletnie starania właścicieli zabytków. Każdy z laureatów przyczynił się do ocalenia cennych dzieł architektury i sztuki. Obiekty zrujnowane, opuszczone i zagrożone unicestwieniem, zostały podniesione z ruin i zaczęły świetnie funkcjonować jako miejsca działalności kulturalnej i edukacyjnej. Nagrodzeni są ambasadorami dziedzictwa Dolnego Śląska i pokazują, że cierpliwość, determinacja i codzienne zaangażowanie na rzecz zabytków...

[więcej]

Samorząd Województwa wspiera młodych sportowców!

Dodano: 12-09-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 480 tysięcy złotych na wsparcie 76 klubów, które dają możliwości treningu dzieciom i młodzieży. Nagrody wręczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

[więcej]