rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy punkt wymazowy przy Urzędzie Marszałkowskim

Dodano: 09-04-2021

We Wrocławiu ruszył kolejny punkt, w którym można będzie wykonać test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nowy punkt pobrań powstał we współpracy Łukasiewicz – PORT z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Narodowym Funduszem Zdrowia i mieści się na parkingu siedziby UMWD przy ul. Mazowieckiej.

[więcej]

Życzenia na Wielkanoc

Dodano: 02-04-2021

Drogie Dolnoślązaczki, drodzy Dolnoślązacy! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, optymizmu i pogody ducha. To kolejny rok, w którym zwykle wesołą i rodzinną Wielkanoc spędzimy inaczej. Wierzę jednak, że ten piękny, świąteczny czas minie Państwu w spokoju, zdrowiu i wzajemnej serdeczności. Życzę, aby zbliżające się dni przyniosły niezbędne obecnie wytchnienie i siłę. Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich, którzy wypełniając swoje codzienne...

[więcej]

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Dodano: 02-04-2021

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

[więcej]

Kolejny krok w walce o środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Dodano: 31-03-2021

Samorząd województwa przekazał dziś do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej robocze wersje terytorialnych planów sprawiedliwej transformacji. To ważny dokument, dzięki któremu na Dolny Śląsk trafi w nadchodzącej perspektywie finansowej Unii Europejskiej aż 556 milionów euro.

[więcej]

Ważne inicjatywy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia

Dodano: 29-03-2021

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Premier Wolnego Państwa Saksonia Michael Kretschmer podpisali dziś bardzo ważny dla obszaru dolnośląsko-saksońskiego pogranicza dokument który skierowany zostanie do Komisji Europejskiej. Niemieccy partnerzy zaprosili także Dolny Śląsk do uczestnictwa w projekcie badawczym dotyczącym testowania mutacji wirusa wywołującego COVID-19.

[więcej]

Poznaliśmy laureatów nagrody marszałka w dziedzinie kultury

Dodano: 26-03-2021

Wręczono nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Wyróżnienia trafiły zarówno do zeszłorocznych, jak i tegorocznych laureatów.

[więcej]

Forum Ekonomiczne w Karpaczu – ogromny sukces i szansa dla regionu

Dodano: 26-03-2021

XXX jubileuszowa edycja Forum Ekonomicznego odbędzie się od 7 do 9 września w Karpaczu. Położona u podnóża Śnieżki gmina stanie miejscem spotkań najważniejszych polityków, biznesmenów, liderów samorządowych, ludzi kultury i sztuki z kraju i ze świata.

[więcej]