rozmiar czcionki: A | A | A

„Wydarzenie Wiosenne” w Dreźnie okazją do zacieśnienia partnerstwa regionalnego

Dodano: 29-03-2023

Dolnośląscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli w „Wydarzeniu Wiosennym” zorganizowanym przez Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie. Wydarzenie było okazją do podziękowania naszym saksońskim partnerom oraz zaprezentowania dolnośląskich produktów regionalnych.

[więcej]

Ruszają zapisy do konkursu z zakresu cyberbezpieczeństwa dla młodzieży z Dolnego Śląska

Dodano: 29-03-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z terenu Dolnego Śląska do udziału w eliminacjach do „Czech Cybertron 2023”. Celem eliminacji jest wyłonienie najlepszych uczniów, którzy wezmą udział w wielkim finale Czech Cybertron 2023, który odbędzie się w regionie Kralovohradeckim.

[więcej]

Urbancard. Nowa propozycja rozliczania przejazdów koleją we Wrocławiu

Dodano: 28-03-2023

Samorząd Województwa Dolnośląskiego proponuje nowe zasady rozliczania przejazdów koleją w granicach miasta wzorowany na rozwiązaniu sprawdzonym i dobrze funkcjonującym w aglomeracji warszawskiej. Najistotniejszą kwestią dla samorządu Dolnego Śląska jest to, aby mieszkańcy stolicy regionu i aglomeracji wrocławskiej mogli znów korzystać z Urbancard w pociągach regionalnych przewoźników poruszających się po Wrocławiu. Nowe założenia przedstawili podczas konferencji prasowej, Krzysztof Maj, Członek...

[więcej]

Utalentowani sportowcy z regionu otrzymali stypendia Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 27-03-2023

140 dolnośląskich sportowców odebrało dzisiaj stypendia przyznane im przez samorząd województwa, który na ten cel przeznaczył w 2023 roku aż ponad 600 tysięcy złotych. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim młodzi sportowcy, najbardziej obiecujące i perspektywiczne talenty. Stypendia wręczył marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.

[więcej]

Dolnośląskie Centrum Sportu wyróżnione

Dodano: 22-03-2023

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w uroczystości reprezentowali marszałkowie Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj.

[więcej]

Startuje IX edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Dodano: 17-03-2023

Działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność? Chcesz zaprosić mieszkanki i mieszkańców do zaangażowania się w lokalne działania? Złóż wniosek w IX edycji Dolnośląskich Małych Grantów!

[więcej]

Otwarcie Bloku Porodowego oraz pododdziału patologii ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym...

Dodano: 15-03-2023

9 milionów złotych kosztowała przebudowa oraz kompleksowy remont części oddziału położniczo ginekologicznego obejmującego patologię ciąży i blok porodowy. Szpital pozyskał na ten cel środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (5 mln zł) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (4 mln). W środę 15 marca 2023 r. odbyła się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytkowania.

[więcej]