rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia dla przyszłych pięlęgniarek

Dodano: 07-12-2021

Rozstrzygnięto nabór do programu stypendialnego dla studentów I stopnia kształcących się na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. To już trzecia edycja Programu organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W tym roku stypendia otrzyma aż 50 studentów!

[więcej]

Forum Polsko – Arabskie na EXPO 2020 w Dubaju

Dodano: 07-12-2021

Podczas Tygodnia Polskiego na EXPO 2020, w poniedziałek 6 grudnia odbyło się ważne gospodarcze wydarzenie, czyli Forum Polsko – Arabskie. Dolny Śląsk reprezentowali na nim marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Andrzej Jaroch - przewodniczący dolnośląskiego sejmiku oraz przedsiębiorcy z regionu.

[więcej]

Dolny Śląsk na EXPO 2020 w Dubaju

Dodano: 06-12-2021

Misja gospodarcza z naszego regionu, w której skład wchodzą przedstawiciele samorządu województwa, zaproszeni goście, przedsiębiorcy oraz dziennikarze, bierze udział w Polskim Tygodniu podczas EXPO 2020 w Dubaju. Najważniejszym punktem zaplanowanych na ten czas wydarzeń był Wieczór Dolnośląski, który zorganizowano w niedzielę wieczorem 5 grudnia 2021 roku. Wcześniej tego samego dnia delegacja z regionu odwiedziła tereny wystawiennicze EXPO 2020.

[więcej]

Podsumowanie działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Dodano: 03-12-2021

Wicemarszałek Grzegorz Macko wziął udział w konferencji podsumowującej działania realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Spotkanie adresowane do gmin i lokalnych grup działania z Dolnego Śląska odbyło się w czwartek we Wrocławiu.

[więcej]

Pierwszy przejazd trasą Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych

Dodano: 02-12-2021

Wczoraj, 1 grudnia, z inicjatywy marszałka Cezarego Przybylskiego zarząd województwa dolnośląskiego podpisał porozumienie z gminami Wrocław, Czernica i Jelcz Laskowice. Dzięki porozumieniu od połowy grudnia na łączącej je trasie pojadą pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych. Już dziś został zorganizowany pierwszy, pilotażowy przejazd nowym, hybrydowym pociągiem Impuls2, w którym uczestniczyli m.in. dziennikarze.

[więcej]

Dolnośląskie Koleje Aglomeracyjne wyjeżdżają na tory

Dodano: 01-12-2021

Prace nad uruchomieniem kolei aglomeracyjnej idą w ekspresowym tempie. Miesiąc po podjęciu przez sejmik uchwały w tej sprawie rusza pierwsze połączenie między Wrocławiem i Jelczem Laskowice. Dzięki porozumieniu podpisanemu dzisiaj przez zarząd województwa oraz przedstawicieli gmin Wrocław, Czernica i Jelcz-Laskowice od połowy grudnia Dolnośląskie Koleje Aglomeracyjne uruchomią na tej linii 7 par pociągów.

[więcej]

Muzeum Narodowe we Wrocławiu państwową instytucją kultury

Dodano: 29-11-2021

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, współprowadzone przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od przyszłego roku będzie instytucją samodzielnie prowadzoną przez Ministerstwo. Akt przekształcenia podpisali dziś prof. Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]