rozmiar czcionki: A | A | A

XXII sesja Sejmiku

Dodano: 25-09-2020

Obrady XXII sesji odbyły się częściowo w trybie zdalnym. Radni Województwa przyjęli stanowisko w 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność, przegłosowali przyznanie tytułów Honorowym Obywatelom Dolnego Śląska, Kulturalne Nagrody Sejmiku SILESIA oraz Odznaki Honorowe Zasłużonym dla Województwa.

[więcej]

13 semestrów i niespełna 18 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i...

Dodano: 21-08-2020

Z uwagi na epidemię COVID-19 przedwcześnie, bo już 4 marca bieżącego roku, Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zakończyła kolejny już rok z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

XXI sesja Sejmiku

Dodano: 17-07-2020

Obrady XXI sesji odbyły się częściowo w trybie zdalnym. Radni Województwa przegłosowali stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

[więcej]

XX sesja - Sejmik udzielił Zarządowi Województwa votum zaufania oraz absolutorium za wykonanie...

Dodano: 25-06-2020

Podczas XX sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Radni Województwa udzielili Zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku. W trakcie posiedzenia zaprezentowano i debatowano nad „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego 2019”.Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego większość Radnych przegłosowała powołanie Pawła Wybierały na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W Zarządzie Województwa zajmie się m.in. zagadnieniami związanymi z dolnośląską...

[więcej]

RAPORT O STANIE WOJEWÓDZTWA za 2019 rok

Dodano: 25-06-2020

Już po raz drugi został sporządzony „Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego”, który podsumowuje pracę samorządu województwa jak również podległych mu instytucji. Raport jest więc diagnozą rozwoju naszego regionu, co pozwala planować działania na kolejne lata. Jednym z wyznaczników skuteczności działania Samorządu Województwa Dolnośląskiego, czyli Sejmiku i Zarządu Województwa razem, jest m.in. fakt, iż Dolny Śląsk został uznany za najszybciej rozwijający się region Unii Europejskiej w roku...

[więcej]

XIX sesja Sejmiku

Dodano: 16-06-2020

Radni większością głosów uchwalili "Plan zagospodarowania przestrzennego Województwa Dolnośląskiego". Z budżetu województwa przyznano środki jednostkom samorządu terytorialnego na realizację działań na walkę z pandemią. Członek Zarządu Michał Bobowiec został odwołany ze stanowiska.

[więcej]

XVIII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 29-05-2020

28 maja 2020 r. odbyła się kolejna sesja, w której część Radnych uczestniczyła zdalnie. Gościem Sejmiku był Kurator Województwa Roman Kowalczyk, który przedstawił stan szkolnictwa na Dolnym Śląsku w czasie pandemii. Radni jednomyślnie uchwalili Rezolucję upamiętniającą 100 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II i Rezolucję upamiętniającą 30-lecie Samorządu Terytorialnego, w rocznicę wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku, pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

[więcej]