rozmiar czcionki: A | A | A

X sesja Sejmiku

Dodano: 13-09-2019

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego odbyło się na początku sesji. Zwyczajowo komunikaty odczytał Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski. Radni Województwa większością głosów przyznali nagrody Sejmiku, które zostaną wręczona podczas tegorocznego X Święta Województwa Dolnośląskiego 16 października 2019 r.

[więcej]

Święto Plonów w Niemczy

Dodano: 09-09-2019

8 września 2019 roku w Niemczy obchodziliśmy uroczyście Święto Plonów. Drodzy Rolnicy, przyjmijcie wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę, umiłowanie ziemi i serdeczne gratulacje tegorocznych plonów!

[więcej]

Dożynki Wojewódzkie już w najbliższą niedzielę: 8-IX-2019

Dodano: 05-09-2019

W tym roku, wraz z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, imprezę organizuje Gmina Niemcza.

[więcej]

„Tatry - nieujarzmione siły natury”

Dodano: 23-08-2019

Od tygodnia przejmuje nas groza i siła natury, które ujawniły (tak przyjazne wydawałoby się) nasze tatrzańskie szlaki, najpierw w jaskiniach, a potem na szczytach. Blisko 100 osób poszkodowanych i 5 ofiar śmiertelnych, a przecież akcja ratunkowa nie jest skończona.

[więcej]

O Sejmiku w ramach „Sklepu Marzeń i Banku Miasta Dzieci”

Dodano: 16-07-2019

W poniedziałek, 15 lipca, pracownicy Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w polskiej edycji projektu “Sklep Marzeń i Bank Miasta Dzieci - Rok II". Wydarzenie miało miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, a jednym z jego gości był Radny Województwa Dolnośląskiego Jacek Iwancz.

[więcej]

IX absolutoryjna sesja Sejmiku

Dodano: 19-06-2019

Podczas IX sesji, która odbyła się 19 czerwca 2019 r. Radni Województwa, bezwzględną większością głosów składu sejmiku, udzielili Zarządowi Województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku. Po raz pierwszy w 20-letniej historii samorządu przygotowany i przedstawiony został „Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego”, którego przyjęcie równa się z udzieleniem wotum zaufania Zarządowi.

[więcej]

RAPORT O STANIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Dodano: 18-06-2019

Od 20 lat Samorząd Województwa Dolnośląskiego buduje swoją markę i siłę. Dziś jesteśmy najszybciej rozwijającym się regionem w Europie. 19 czerwca podczas sesji Sejmiku odbędzie się debata nad stanem Województwa Dolnośląskiego, do której po raz pierwszy zapraszamy Dolnoślązaków - zgodnie z zasadami określonymi w art. 34a ustawy o samorządzie. W debacie nad raportem mieszkańcy województwa mogą zabierać głos, trzeba złożyć do przewodniczącego sejmiku pisemne zgłoszenie, poparte podpisami, w...

[więcej]