rozmiar czcionki: A | A | A

Ambasador Kazachstanu w Sejmiku

Dodano: 03-04-2019

Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu we Wrocławiu oraz współpraca na poziomie regionalnym między naszymi krajami były głównymi tematami rozmów podczas pierwszej wizyty Ambasadora Kazachstanu Margulana Bajmukhana na Dolnym Śląsku. Gospodarzem spotkania był Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA

Dodano: 31-03-2019

W 2019 roku po raz jedenasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Międzynarodowe Seminarium Odrzańskie w Sejmiku Województwa

Dodano: 29-03-2019

O przyszłości rzeki Odry, jako ważnego szlaku komunikacyjnego, rozmawiano podczas Międzynarodowego Seminarium Odrzańskiego zorganizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Na zaproszenie Przewodniczącego Sejmiku i Marszałka Województwa przybyli goście z województw nadodrzańskich, z Czech i z Niemiec. Otwarcie zainaugurował Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski. Spotkanie odbyło się w sali posiedzeń Sejmiku Województwa...

[więcej]

VI sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 28-03-2019

Sejmik minutą ciszy uczcił zmarłego Senatora Wiesława Kiliana. Podczas otwarcia sesji Sejmiku Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, z rąk Przewodniczącego Andrzeja Jarocha i Marszałka Cezarego Przybylskiego, otrzymał Adolf Juzwenko dyrektor Narodowego Zakładu im. Ossolińskich we Wrocławiu, doktor historii, działacz opozycji.

[więcej]

Międzynarodowe Sympozjum Odrzańskie w 200-tną rocznicę rozpoczęcia regulacji Odry

Dodano: 27-03-2019

Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku i Cezary Przybylski, Marszałek Województwa zapraszają na transmisję z obrad Międzynarodowego Sympozjum Odrzańskiego, które odbędzie się w dniu 29 marca 2019 r. od godz. 10.00 w sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

[więcej]

„Gran i Magiczny Minerał” - Gra promująca Dolny Śląsk

Dodano: 20-03-2019

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym, związanym z grą komputerową odbyło się z 20 marca w sali Sejmiku Województwa. Przewodniczący Andrzej Jaroch wręczył dyplomy i nagrody autorom prac plastycznych. Konkurs dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizował Wydział Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Przedstawiciele partnerskich regionów w Sejmiku

Dodano: 01-03-2019

Pierwsze w historii trójstronne spotkanie przedstawicieli partnerskich, lokalnych parlamentów: Autonomicznej Republiki Adżarii (Gruzja), Kraju Związkowego Brandenburgia (Niemcy) i Samorządu Województwa Dolnośląskiego odbyło się w Sejmiku Województwa 1 marca 2019 roku.

[więcej]