rozmiar czcionki: A | A | A

BOŻE NARODZENIE AD2019

Dodano: 17-12-2019

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia życzeń, które składa Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch. https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FW1LU2n5KMKE%3Ffbclid%3DIwAR1c33s1FnwzWe7XIvs4Mwoes3rs3iv0myMN0smDbHj6eKqPImqbXwUbHvY&h=AT1wDIAH-j21fcWRAnXtmLGXHuKcqIMPLE4RUorhYTK-JVcFi-8XSpVwZP8yw4TSYmOFk1XW8jmi_V2PiPSBbBJwMrE25nSM_MGbQmozyDIQy57bb8MLYM5gyb0nxXXhNF4k

[więcej]

Za nami 6 lat z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

Dodano: 13-12-2019

W środę, 11 grudnia 2019 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już pełnych 12 semestrów, czyli 6 lat zajęć, regularnie prowadzonych w sali posiedzeń Sejmiku. Na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie już niespełna 18 tysięcy młodych Dolnoślązaków!

[więcej]

XIII sesja Sejmiku i nowa radna

Dodano: 28-11-2019

Sesja rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem nowej Radnej Województwa pani Anny Brok. Następnie Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski wręczyli zasłużonym Dolnoślązakom Odznaki Honorowe "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego".

[więcej]

XII sesja Sejmiku i nowy wicemarszałek

Dodano: 25-10-2019

Radni Województwa podczas obrad w głosowaniu tajnym wybrali nowego wicemarszałka województwa. Radny Grzegorz Macko zastąpi Marcina Gwoździa, który otrzymał mandat poselski. Dwie odznaki srebrne Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego zostały wręczone panom: Szczepanowi Kownackiemu i Ryszardowi Kucowi za działania na rzecz społeczności lokalnych i Dolnego Śląska.

[więcej]

X Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2019

Uroczysta sesja Sejmiku z okazji X Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się 16 października, czyli w dniu, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi. Podczas uroczystości nadano tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO oraz wręczono Dolnośląskie Nagrody Kulturalne SILESIA i Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zapraszamy na kolejny rok szkolny z "Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 16-09-2019

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Goście z Chin w Sejmiku

Dodano: 16-09-2019

Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch przyjął dziś delegację z Chin z miasta Huangshan, z prowincji Anhui. Anhui jest naszym regionem partnerskim od ponad 30 lat, kiedy to porozumienie o współpracy zostało podpisane z ówczesnym Województwem Wrocławskim. Województwo Dolnośląskie kontynuuje tę umowę. Zarówno Dolny Śląsk jak i Anhui są regionami najszybciej się rozwijającymi. Dolny Śląsk jest liderem w Europie, natomiast Anhui w Chinach.

[więcej]