rozmiar czcionki: A | A | A

IX absolutoryjna sesja Sejmiku

Dodano: 19-06-2019

Podczas IX sesji, która odbyła się 19 czerwca 2019 r. Radni Województwa, bezwzględną większością głosów składu sejmiku, udzielili Zarządowi Województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku. Po raz pierwszy w 20-letniej historii samorządu przygotowany i przedstawiony został „Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego”, którego przyjęcie równa się z udzieleniem wotum zaufania Zarządowi.

[więcej]

RAPORT O STANIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Dodano: 18-06-2019

Od 20 lat Samorząd Województwa Dolnośląskiego buduje swoją markę i siłę. Dziś jesteśmy najszybciej rozwijającym się regionem w Europie. 19 czerwca podczas sesji Sejmiku odbędzie się debata nad stanem Województwa Dolnośląskiego, do której po raz pierwszy zapraszamy Dolnoślązaków - zgodnie z zasadami określonymi w art. 34a ustawy o samorządzie. W debacie nad raportem mieszkańcy województwa mogą zabierać głos, trzeba złożyć do przewodniczącego sejmiku pisemne zgłoszenie, poparte podpisami, w...

[więcej]

Już ponad 16 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 13-06-2019

Na dokładnie tydzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego, w sali posiedzeń Sejmiku gościli ostatni w bieżącym roku szkolnym uczestnicy prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku zajęć edukacyjnych. Tym samym zakończyliśmy kolejny, bardzo udany pod względem ilości odwiedzającej nas młodzieży, rok z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

VIII SESJA SEJMIKU

Dodano: 23-05-2019

Majowa sesja Sejmiku rozpoczęła się bardzo uroczyście. Złotą Odznakę Zasłużonej dla Województwa Dolnośląskiego otrzymała była Radna Województwa Ewa Rzewuska*. Nasza Laureatka była tez radną Województwa Wrocławskiego, a wcześniej Rady Miasta Wrocławia. Pomimo swych ponad 80 lat nadal jest aktywną działaczką na rzecz ochrony środowiska. Złotą odznakę otrzymała również Fundacja KGHM Polska Miedź**, która wspiera społeczności lokalne, kultywuje tradycje, pamięta o...

[więcej]

VII sesja Sejmiku

Dodano: 26-04-2019

Zwyczajowo sesję otworzył Przewodniczący swoimi komunikatami. Przyjęto zmiany w porządku obrad. Radni Województwa nie zgodzili się na wypowiedzenie umowy na dofinansowywanie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Większością głosów zatwierdzili dotacje dla Gminy Niemcza, gdzie 9 września odbędą się Dożynki Wojewódzkie 2019. Zmienili składy osobowe w radach społecznych w trzech wojewódzkich jednostkach zdrowia.

[więcej]

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej gościem Przewodniczącego Sejmiku

Dodano: 24-04-2019

Andrzej Jaroch Przewodniczący Sejmiku spotkał się z Liu Guangyuan - Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej. Dolny Śląsk jest regionem partnerskim chińskiego regionu Anhui.

[więcej]

VI Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 18-04-2019

„Samorząd – Europa – Przyszłość” – to temat VI. Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, naukowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, eksperci i działacze organizacji pozarządowych.

[więcej]