rozmiar czcionki: A | A | A

LIV sesja Sejmiku

Dodano: 19-05-2023

Podczas LIV sesji Sejmiku odbyła się debata nad Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego za rok 2022 i nad zatwierdzeniem wykonania budżetu w roku 2022.

[więcej]

Sejmik obradował na Polanie Jakuszyckiej

Dodano: 21-04-2023

Wszystko za sprawą wyjazdowej LIII sesji, która odbyła się w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. W porządku obrad wyjazdowej sesji znalazły się między innymi - program opieki nad zabytkami, przyznanie Odznak Honorowych „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego", a także pakiet uchwał drogowych.

[więcej]

Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego -trwa przyjmowanie...

Dodano: 31-03-2023

W 2023 roku po raz szesnasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-03-2023

W związku z organizacją wyborów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Kancelaria Sejmiku Województwa publikuje uchwałę Komisji Wyborczej oraz formularz zgłoszenia kandydata na radnego wraz z klauzulą informacyjną.

[więcej]

Inauguracja Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027

Dodano: 27-02-2023

Członkowie oraz Obserwatorzy Komitetu Monitorującego programu „Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027” rozpoczęli inauguracyjne posiedzenie Komitetu Monitorującego w dniu 27 lutego 2023 roku. W Komitecie Monitorującym Akty Powołania otrzymali Radni: Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Jacek Iwancz, Piotr Karwan, Marek Łapiński, Marek Obrębalski, Aleksander Marek Skorupa. Każdy z uczestników inauguracyjnego posiedzenia, z rąk Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego, otrzymał...

[więcej]

Ukraińska młodzież z wizytą w Sejmiku

Dodano: 20-02-2023

Z młodzieżą z Ukrainy spotkał się Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch i Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, przybyła również pani Poseł Mirosława Stachowiak-Różecka.

[więcej]

LII sesja Sejmiku

Dodano: 02-02-2023

Podczas obrad na LII sesji Sejmiku gościliśmy Ministra-Członka Rady Ministrów Michała Dworczyka, Posłankę na Sejm RP Mirosławę Stachowiak-Różecką oraz wielu przedstawicieli mediów. Powodem był wniosek o odwołanie Przewodniczącego Sejmiku, który, w głosowaniu tajnym, otrzymał mniejszość głosów obecnych na sali Radnych.

[więcej]