rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na kolejny rok szkolny z "Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 16-09-2019

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Goście z Chin w Sejmiku

Dodano: 16-09-2019

Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch przyjął dziś delegację z Chin z miasta Huangshan, z prowincji Anhui. Anhui jest naszym regionem partnerskim od ponad 30 lat, kiedy to porozumienie o współpracy zostało podpisane z ówczesnym Województwem Wrocławskim. Województwo Dolnośląskie kontynuuje tę umowę. Zarówno Dolny Śląsk jak i Anhui są regionami najszybciej się rozwijającymi. Dolny Śląsk jest liderem w Europie, natomiast Anhui w Chinach.

[więcej]

X sesja Sejmiku

Dodano: 13-09-2019

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego odbyło się na początku sesji. Zwyczajowo komunikaty odczytał Przewodniczący Andrzej Jaroch i Marszałek Cezary Przybylski. Radni Województwa większością głosów przyznali nagrody Sejmiku, które zostaną wręczona podczas tegorocznego X Święta Województwa Dolnośląskiego 16 października 2019 r.

[więcej]

Święto Plonów w Niemczy

Dodano: 09-09-2019

8 września 2019 roku w Niemczy obchodziliśmy uroczyście Święto Plonów. Drodzy Rolnicy, przyjmijcie wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę, umiłowanie ziemi i serdeczne gratulacje tegorocznych plonów!

[więcej]

Dożynki Wojewódzkie już w najbliższą niedzielę: 8-IX-2019

Dodano: 05-09-2019

W tym roku, wraz z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, imprezę organizuje Gmina Niemcza.

[więcej]

„Tatry - nieujarzmione siły natury”

Dodano: 23-08-2019

Od tygodnia przejmuje nas groza i siła natury, które ujawniły (tak przyjazne wydawałoby się) nasze tatrzańskie szlaki, najpierw w jaskiniach, a potem na szczytach. Blisko 100 osób poszkodowanych i 5 ofiar śmiertelnych, a przecież akcja ratunkowa nie jest skończona.

[więcej]

O Sejmiku w ramach „Sklepu Marzeń i Banku Miasta Dzieci”

Dodano: 16-07-2019

W poniedziałek, 15 lipca, pracownicy Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w polskiej edycji projektu “Sklep Marzeń i Bank Miasta Dzieci - Rok II". Wydarzenie miało miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, a jednym z jego gości był Radny Województwa Dolnośląskiego Jacek Iwancz.

[więcej]