rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej

Dodano: 19-04-2021

Współpraca w zakresie transportu kolejowego była głównym tematem dzisiejszych rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Janem Sechterem, czeskim wiceministrem ds. UE i stosunków międzynarodowych, kolei, transportu wodnego, lotnictwa cywilnego, przestrzeni kosmicznej, badań i rozwoju, ITS. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w trybie zdalnym.

[więcej]

Podwójna inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków

Dodano: 16-04-2021

Dzięki porozumieniu samorządu województwa dolnośląskiego oraz miasta Lubin możliwe stanie się przeprowadzenie ważnych inwestycji w obszarze ochrony zdrowia Dolnoślązaków. Efektem będą nowe siedziby dwóch ważnych instytucji - Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Pogotowia Ratunkowego.

[więcej]

Samorząd województwa dolnośląskiego wspiera obszary wiejskie

Dodano: 15-04-2021

Ponad 19 mln zł samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na modernizację blisko 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze trafią do 85 gmin i 24 powiatów w całym regionie.

[więcej]

Nowy punkt wymazowy przy Urzędzie Marszałkowskim

Dodano: 09-04-2021

We Wrocławiu ruszył kolejny punkt, w którym można będzie wykonać test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nowy punkt pobrań powstał we współpracy Łukasiewicz – PORT z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Narodowym Funduszem Zdrowia i mieści się na parkingu siedziby UMWD przy ul. Mazowieckiej.

[więcej]

Życzenia na Wielkanoc

Dodano: 02-04-2021

Drogie Dolnoślązaczki, drodzy Dolnoślązacy! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, optymizmu i pogody ducha. To kolejny rok, w którym zwykle wesołą i rodzinną Wielkanoc spędzimy inaczej. Wierzę jednak, że ten piękny, świąteczny czas minie Państwu w spokoju, zdrowiu i wzajemnej serdeczności. Życzę, aby zbliżające się dni przyniosły niezbędne obecnie wytchnienie i siłę. Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich, którzy wypełniając swoje codzienne...

[więcej]

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Dodano: 02-04-2021

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

[więcej]

Kolejny krok w walce o środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Dodano: 31-03-2021

Samorząd województwa przekazał dziś do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej robocze wersje terytorialnych planów sprawiedliwej transformacji. To ważny dokument, dzięki któremu na Dolny Śląsk trafi w nadchodzącej perspektywie finansowej Unii Europejskiej aż 556 milionów euro.

[więcej]