rozmiar czcionki: A | A | A

Wyniki pierwszego naboru projektów głównych Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

23.09.2022 14:13

Komitet Monitorujący Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 zatwierdził do dofinansowania 31 projektów głównych w pierwszym naborze w ramach Programu.

Szczegółowe informacje o wynikach pierwszego naboru projektów głównych Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, w tym lista zatwierdzonych projektów, dostępne są na stronie Programu w tym miejscu oraz na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego w tym miejscu.
 
Miło nam poinformować, że wśród zatwierdzonych projektów głównych znalazł się projekt z udziałem partnerów z Dolnego Śląska dotyczący tematyki sztucznej inteligencji w medycynie.

Projekty główne (core project) to standardowy rodzaj projektów w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, które realizowane są w celu przygotowania, pilotażu oraz wdrażania praktycznych i trwałych rozwiązań w zakresie wybranych wyzwań dotyczących Regionu Morza Bałtyckiego.

Oprócz projektów głównych w ramach Programu wspierane są małe projekty (small projects) tj. uproszczony model projektów o mniejszej skali finansowej skierowany w szczególności do partnerów, którzy nie uczestniczyli wcześniej w Programie. Więcej informacji o wynikach pierwszego naboru małych projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 znajdą Państwo w tym artykule.

oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl