rozmiar czcionki: A | A | A

Wydarzenie Roczne programu Interreg Czechy – Polska - 17-18 maja 2024 r., Szklarska Poręba

20.05.2024 08:49

W dniach 17-18 maja 2024 r. w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie odbyło się Wydarzenie Roczne programu Interreg Czechy – Polska.

Coroczne wydarzenie podsumowujące stan prac nad wdrażaniem programu Interreg Czechy – Polska i promujące jego rezultaty wśród szerokiej publiczności w tym roku było również pretekstem do świętowania 20-lecia programu, co wiąże się również z 20-leciem wejścia Polski i Czech do Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone wspólnie przez Województwo Dolnośląskie wraz z Centrum Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej oraz czeskimi Krajami: Libereckim, Hradeckim i Pardubickim. Składało się z konferencji i Rajdu Pieszego w urokliwych okolicach Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.


W pierwszym dniu w ramach konferencji „Współpraca popłaca – 20 lat Interreg na pograniczu polsko-czeskim” mieliśmy okazję wspólnie podsumować dotychczasowe osiągnięcia, możliwości wsparcia i pomysły na przyszłość. Wzięło w niej udział blisko 100 osób, w tym przedstawiciele ministerstw Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Funduszy i Polityki Regionalnej RP, Wspólnego Sekretariatu w Ołomuńcu, urzędów marszałkowskich i krajskich uczestniczących we wdrażaniu programu, a także jednostek samorządu terytorialnego, euroregionów i innych instytucji zaangażowanych we współpracę na pograniczu.


Polsko-Czeski Rajd Pieszy „PO DRODZE Z INTERREGIEM” zorganizowany 18 maja przyciągnął liczną rzeszę miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych numery startowe pobrało około 80 osób, z czego większość ukończyła 1 z przygotowanych tras (rekreacyjną i turystyczną). Po powrocie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wziąć udział w kole fortuny oraz zapoznać z materiałami promocyjnymi Dolnego Śląska,. Dla dzieci przygotowano również polsko-czeskie gry i zabawy, w tym malowanki i polsko-czeski słowniczek obrazkowy opracowany przez SuperKid.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, dzięki którym wydarzenie nabrało ostatecznego kształtu – w szczególności współorganizatorom: Centrum Rozwoju Regionalnego, czeskim krajom Libereckiemu, Hradeckiemu i Pardubickiemu, a także organizacji turystycznej Destinační společnost Východní Čechy, Wydziałowi Promocji Województwa, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawicielom struktur wdrażających program Interreg Czechy – Polska i naszym wspaniałym Beneficjentom, którzy opowiedzieli o realizacji swoich inspirujących projektów. Gratulujemy również wszystkim śmiałkom, którzy mimo trudnuych warunków pogodowych wyruszyli w Polsko-Czeskim Rajdzie Pieszym „PO DRODZE Z INTERREGIEM”.


Do pobrania:

Prezentacje z konferencji

Program konferencji

Program konference