rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta studyjna przedstawicieli Województwa Dolnośląskiego w Graz

05.05.2009 12:16

 

W dniach od 26 – 30 kwietnia 2009 r. miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli Województwa Dolnośląskiego w regionie Styrii, który jest partnerem w projekcie pn. „P4G – Partnerstwo na dobre”.

Organizatorem wizyty, ze strony austriackiej, był Krajowy Rząd Styrii/Wydział ds. Współpracy z Europą i Zagranicą (Amt der Steiermärkischen Landesregierung Fachabteilung Europa und Außenbeziehungen).

Celem wyjazdu była wymiana doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, rolnictwa, agroturystyki itp. Uczestnicy wizyty mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania Izby Rolniczej Styrii, jej strukturą oraz realizowanymi działaniami. Zaprezentowany został również Instytut Edukacji Wiejskiej (LFI) zajmujący się kształceniem i szkoleniami głównie dla osób dorosłych. Gospodarze przedstawili ponadto przykłady rodzinnych gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt, uprawą i przetwórstwem winogron, dyń (produktów regionalnych) oraz agroturystyką. Zdobyta w czasie tej wizyty wiedza i doświadczenia może zostać wykorzystana przy realizacji wyzwań stojących przed Dolnym Śląskiem oraz daje szansę na rozwój międzynarodowej współpracy.

 ng

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego