rozmiar czcionki: A | A | A

Seminarium informacyjne nt. drugich naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

28.10.2022 10:30

Zapraszamy do udziału w seminarium informacyjnym o zasadach drugich naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy, które odbędzie się online w dn. 17 listopada 2022 r.

W dn. 20 października 2022 r. zostały otwarte drugie nabory projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Więcej informacji o naborach znajdą Państwo w tym artykule.

Podczas seminarium będzie można uzyskać informacje na temat zasad naborów oraz przygotowania projektów. Szczegółowe informacje o seminarium, w tym formularz rejestracyjny, dostępne są na stronie www.ewt.gov.pl w tym miejscu.

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 umożliwia realizację projektów współpracy transnarodowej z partnerami z północnej części Niemiec, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji oraz krajów spoza Unii Europejskiej wokół Morza Bałtyckiego. Projekty mogą dotyczyć współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla mieszkańców Regionu Morza Bałtyckiego i wdrażania inteligentnych rozwiązań w praktyce. W ramach Programu można uzyskać wysoką stawkę dofinansowania ze środków UE tj. refundację do 80% kosztów kwalifikowalnych projektu, jak również rozliczać projekty za pomocą uproszczonych metod rozliczania kosztów. Nowa edycja Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego pozwala m.in. na uzyskanie dofinansowania na realizację małych projektów jako instrumentu wsparcia szczególnie atrakcyjnego dla nowych partnerów.

Zachęcamy do udziału w seminarium wszystkie instytucje i organizacje w regionie zainteresowane współpracą międzynarodową.


Prezentacje z seminarium informacyjnego o zasadach drugich naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 oraz odpowiedzi na pytania zadane podczas seminarium dostępne są na stronie www.ewt.gov.pl w tym miejscu.


oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl