rozmiar czcionki: A | A | A

Seminarium informacyjne dot. naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

01.02.2022 14:59

Zapraszamy do udziału w seminarium informacyjnym na temat pierwszych naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy, które odbędzie się online w dn. 16 lutego 2022 r.

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 umożliwia realizację projektów współpracy transnarodowej z partnerami z północnej części Niemiec, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji oraz krajów spoza Unii Europejskiej wokół Morza Bałtyckiego. Projekty mogą dotyczyć współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla mieszkańców Regionu Morza Bałtyckiego i wdrażania inteligentnych rozwiązań w praktyce. Informacje o zakresie tematycznym Programu znajdą Państwo w tym miejscu. W ramach Programu można uzyskać wysoką stawkę dofinansowania ze środków UE tj. refundację do 80% kosztów kwalifikowalnych projektu, jak również rozliczać projekty za pomocą uproszczonych metod rozliczania kosztów. Nowa edycja Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego pozwoli m.in. na uzyskanie dofinansowania na realizację małych projektów jako instrumentu wsparcia szczególnie atrakcyjnego dla nowych partnerów.

Pierwszy nabór projektów w ramach Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 zostanie otwarty w dn. 8 lutego 2022 r. Więcej informacji o naborze znajdą Państwo na stronie Programu.

Podczas seminarium będzie można uzyskać informacje na temat zasad naborów oraz przygotowania i realizacji projektów. Szczegółowe informacje o seminarium informacyjnym na temat pierwszych naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, w tym formularz rejestracyjny, dostępne są na stronie www.ewt.gov.pl w tym miejscu.

Zachęcamy do udziału w seminarium wszystkie instytucje i organizacje w regionie zainteresowane współpracą międzynarodową.


Prezentacje z seminarium informacyjnego na temat pierwszych naborów projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 dostępne są na stronie www.ewt.gov.pl w tym miejscu.


oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl