rozmiar czcionki: A | A | A

Prezentacja projektu EnercitEE w trakcie Dni Oszczędzania Energii

15.10.2010 13:07

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego razem z Dolnośląską Agencją Energii i Środowiska oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zapraszają na VIII Dni Oszczędzania Energii (DON) organizowane w dniach 3-4 listopada 2010 we Wrocławiu (Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej, ul. Wystawowa 1).

Ideą przewodnią tegorocznych DON jest zwiększanie efektywności energetycznej w budownictwie oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach. Spotkania obejmują m.in. konferencję tematyczną związaną z rozwiązaniami dotyczącymi oszczędności energetycznej oraz realizacji budownictwa zrównoważonego, panel doradców - seminarium z udziałem doradców, firm, stowarzyszeń, fundacji ekologicznych oraz wystawę materiałów, urządzeń i rozwiązań energooszczędnych.

 

Jednym z punktów programu pierwszego dnia będzie prezentacja projektu-miniprogramu EnercitEE, realizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach programu INTERREG IVC. EnercitEE ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej w samorządach i w środowiskach lokalnych poprzez realizację 12 podprojektów, a instytucje biorące w nich udział mogą liczyć na dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowalnych.

 

Uczestnictwo w DON jest bezpłatne dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego po wcześniejszym zgłoszeniu udziału.

 

Więcej informacji (szczegółowy program, formularz zgłoszeniowy) znajduje się na portalu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska.

 

Więcej informacji o miniprogramie EnercitEE można znaleźć na stronie www.enercitee.eu lub na portalu Urzędu Marszałkowskiego.