rozmiar czcionki: A | A | A

Polska w gronie zwycięzców Europejskich Nagród Przedsiębiorczości 2010

08.06.2010 15:27

Zwycięzcy konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości zostali uhonorowani podczas ceremonii wręczenia nagród w dniu 31 maja 2010 r. w Madrycie. Konkurs ten pozwala Unii Europejskiej na wyróżnienie władz publicznych zaangażowanych we wspieranie przedsiębiorczości na poziomie regionalnym i lokalnym. W tym roku państwa członkowskie UE oraz Norwegia zgłosiły do konkursu ponad 300 inicjatyw.

Po rozpatrzeniu kandydatur, jury konkursu wyłoniło 12 finalistów i nagrodziło 7 laureatów. Nagrodę główną jury otrzymał francuski projekt “Przedsiębiorcy na rezydencji”.  Nagrodami w pięciu kategoriach wyróżniono inicjatywy z Austrii, Słowenii, Niemiec, Szwecji oraz Polski. Dodatkowo specjalne wyróżnienie jury otrzymał projekt z Niemiec. 

 

Projekt z Polski pt. „Budowa domów poprzez system szkoleń osób bezrobotnych” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zdobył I miejsce w kategorii  „Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialną i wspierającą włączenie społeczne”. Jury europejskie doceniło pomysł urzędu na jednoczesne obniżenie bezrobocia oraz deficytu fachowców i mieszkań socjalnych.


Więcej informacji na temat kandydatur i laureatów można znaleźć na stronie: http://tinyurl.com/36rekwu