rozmiar czcionki: A | A | A

P4G - WIZYTA W WEST MIDLANDS

25.03.2009 12:30

W dniach 08-14 marca 2009 r. miała miejsce wizyta studyjna wizyta przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w miejscowości Birmingham, w regionie West Midlands w Wielkiej Brytanii. Region ten, jest partnerem w projekcie pn. „P4G – Partnerstwo na dobre” dofinansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
 
Celem ogólnym projektu P4G jest zwiększenie efektywności zarządzania polityką regionalną i promowanie rozwoju Województwa Dolnośląskiego. Celem szczegółowym natomiast jest poprawa komunikacji i jakości współpracy międzynarodowej.

Działaniem zmierzającym do realizacji tych celów są wizyty studyjne. Wizyta w regionie West Midlands pozwoliła na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie wspierania rozwoju gospodarczego regionu. Pozwoli również na poprawę jakości współpracy międzynarodowej i jeszcze lepszej komunikacji pomiędzy partnerami.

Ponadto zawarte kontakty z instytucjami z West Midlands będą wykorzystane w realizacji przyszłych międzynarodowych projektów.

W ramach projektu powstała strona http://p4g-project.eu, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Zasadniczą częścią strony jest BAZA PARTNERSTWA, która ma za zadanie umożliwienie kontaktów stronom poszukującym partnerów do projektów międzynarodowych (m.in. realizowanych w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej). Baza będzie rozpowszechniana wśród instytucji w regionach partnerskich Dolnego Śląska.

Zachęcamy do zamieszczania propozycji projektów w BAZIE, w polskiej lub/i angielskiej wersji językowej. Zapewniamy tłumaczenie na język angielski.

Życzymy udanych projektów partnerskich.

 ng

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego