rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa edycja Konkursu „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”

11.01.2010 08:16

Do 15 lutego przyjmowane będą zgłoszenia do III edycji ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Dlaczego 7 Cudów Funduszy Europejskich? Otóż celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Polski. Główne nagrody przyznawane są w 7 kategoriach:

- Rewitalizacja (obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)

- Zabytek

- Produkt promocyjny (np.: wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)

- Obiekt turystyczny (np.: hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)

- Turystyka aktywna (np.: ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)

- Turystyka transgraniczna i międzynarodowa

- Obszary wiejskie (np. agroturystyka, usługi turystyczne, rewitalizacja wsi i obiektów porolniczych).

Zwycięstwo w Konkursie to prestiż w postaci pięknej statuetki wręczanej w świetle kamer i fleszy aparatów podczas uroczystej gali wieńczącej Forum Funduszy Europejskich w Warszawie. Laureaci otrzymają także tablice pamiątkowe, które na mapie atrakcji turystycznych Polski wyróżnią budynek symbolizujący zwycięski projekt. W ślad za tym pójdą konkretne działania promujące zwycięzców. Najlepsi mogą liczyć na filmy, informacje w mediach, a także multimedialną wystawę „Polska pięknieje”. Wydany zostanie także polsko-angielski album z wszystkimi nominowanymi i wyróżnionymi projektami. Zwycięstwo – zgodnie z tym, co przekazują nam laureaci poprzednich edycji – ułatwia starania się o kolejne dotacje i nagrody.

W poprzednich edycjach Kapituła Konkursu wysoko oceniła dolnośląskie projekty. W 2009 r. projekt Gminy Radków „Udostępnienie profesjonalnych tras narciarstwa biegowego na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych” zdobył nominację w kategorii „Turystyka aktywna”, a „Rewaloryzacja Zespołu Opactwa Cystersów w Krzeszowie” w kategorii „Zabytek”. W edycji 2008 nominację w kategorii „Obiekt turystyczny” uzyskała restauracja „Szczere Pole” w Sobótce.  Kudowa Zdrój otrzymała wyróżnienie specjalne za rewaloryzację zabytkowego Parku Zdrojowego.

Zaproszenie do udziału wystosowane przez Dyrektor Departamentu Informacji, Promocji i Szkoleń Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Aleksandrę Sztetyłło-Budzewską, regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach: www.polskapieknieje.gov.pl  i www.smartlink.pl

Wypełniony formularz prosimy odesłać pocztą tradycyjną oraz elektroniczną na adres:

Biuro Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”

ul. Mickiewicza 3/10

60-833 Poznań

e-mail: konkurs@smartlink.pl

Do przesyłki prosimy dołączyć materiały ilustrujące projekt (zdjęcia – maksymalnie 10 sztuk, filmy, publikacje, prezentacje itp.).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 lutego 2010 r.

Wszelkich wyjaśnień udziela kierownik Biura Konkursu: Karolina Dolata

tel./faks: 61 849 90 41; tel. kom.: 605 517 009

e-mail: konkurs@smartlink.pl

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi edycjami Konkursu na stronie www.polskapieknieje.gov.pl  i www.smartlink.pl