rozmiar czcionki: A | A | A

Narzędzia dla Wnioskodawców Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027

26.01.2022 14:13

Zachęcamy wszystkie instytucje i organizacje w regionie zainteresowane udziałem w projektach współpracy transnarodowej z partnerami z obszaru Europy Środkowej do korzystania z narzędzi wspierających Wnioskodawców pierwszego naboru projektów Interreg Europa Środkowa 2021-2027.

Trwa pierwszy nabór projektów Interreg Europa Środkowa 2021-2027. Pula środków do rozdysponowania w ramach naboru to 72 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Poziom dofinansowania projektów wynosi do 80%. Partnerzy mogą aplikować we wszystkich osiach priorytetowych Programu (informacje o ofercie wsparcia Programu znajdą Państwo w tym miejscu). Wnioski o dofinansowanie można składać do dn. 23 lutego 2022 r. Więcej informacji o naborze znajdą Państwo na stronie Programu.

Wspólny Sekretariat udostępnia następujące narzędzia dla Wnioskodawców pierwszego naboru projektów Interreg Europa Środkowa 2021-2027 wspierające w przygotowaniu projektów:

- tutoriale ze wskazówkami jak przygotować dobry projekt (logika interwencji i plan działań, budżet projektu, metody kosztów uproszczonych, pomoc publiczna, działania komunikacyjne)

- przewodniki dla Wnioskodawców: dla początkujących i dla zaawansowanych

- aktualizowane na bieżąco najczęściej zadawane pytania oraz wirtualne rundy pytań i odpowiedzi

- narzędzie do samooceny projektu


- kreator podsumowania projektu

- Platforma dla Wnioskodawców Programu Interreg Europa Środkowa 2021-2027, która umożliwia tworzenie partnerstw projektowych, wzajemną komunikację oraz udział w wydarzeniach dla Wnioskodawców organizowanych przez Wspólny Sekretariat


oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl