rozmiar czcionki: A | A | A

INTERREG IVC, projekt PIMMS CAPITAL - poszukiwanie partnera

15.01.2010 08:22

Włoska prowincja Treviso (reprezentująca konsorcjum władz lokalnych i instytucji zarządzających EFRR kierowane przez Zarząd Transportu Publicznego we Frankfurcie - TraffiQ) poszukuje polskich partnerów do projektu PIMMS CAPITAL, który będzie złożony w ramach III naboru projektów kapitalizacyjnych programu INTERREG IVC.

Projekt jest kontynuacją projektów PIMMS (INTERREG IIIC) i PIMMS TRANSFER (INTERREG IVC). Jego celem będzie promocja zrównoważonego transportu i zmiana świadomości społecznej w zakresie transportu publicznego i wykorzystywania samochodów.


Dobre praktyki, na których oparte zostaną plany działania dla każdego uczestniczącego regionu, zidentyfikowane zostaną w 8 dziedzinach:o  Travel Awareness;
o  Travel Plans;
o  Individualised Travel Marketing;
o  Mobility & Education;
o  Road Safety;
o  Clean Vehicles;
o  Road Pricing;
o  Policy & Integration


Projekt będzie trwał 2 lata, jego budżet wyniesie około 1,5mln EUR, średni budżet partnera 100 000 – 130 000 EUR.


Poszukiwani partnerzy to przede wszystkim władze szczebla regionalnego i lokalnego (także zarządy transportu publicznego), zainteresowane rozwojem i wdrażaniem narzędzi mobilności i transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Konsorcjum partnerskie ma zostać utworzone do 29 stycznia br. dlatego zainteresowane instytucje proszone są o wysłanie załączonego formularza do przedstawiciela prowincji Treviso przed upływem tego terminu.


Dane kontaktowe:
Mr. Paolo Barnaba or Mr. Sergio Rossi
European Relations Unit
Province of Treviso (IT)
Phone: +39.0422.656891/904
Fax: +39.0422.656909


Do pobrania opis projektu, formularz zgłoszeniowy


Informacje po polsku o III naborze projektów do programu INTERREG IVC dostępne są na stronie www.interreg4c.eu.