rozmiar czcionki: A | A | A

Interreg Europa Środkowa na Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (EUSEW) 2021

16.09.2021 09:19

Od 25 do 29 października Komisja Europejska organizuje największe coroczne wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie, pod nazwą Tydzień Zrównoważonej Energii UE (EUSEW).

W tym roku, podobnie jak w 2020, wszystkie wydarzenia w ramach EUSEW odbędą się online.

Tegoroczna edycja jest realizowana pod hasłem „W stronę 2030: przekształcenie europejskiego systemu energetycznego”. Sesje organizowane przez Komisję Europejską koncentrują się na kwestiach związanych ze zrównoważoną energią, nowymi celami polityki UE w obrębie zrównoważonego wzrostu i gospodarki o obiegu zamkniętym, najlepszych praktyk i pomysłów dotyczących zrównoważonej energii.

Program Interreg Europa Środkowa będzie obecny podczas sesji pn. Accelerating clean energy transition implementation with project chains. Ta sesja rozpoczyna innowacyjną, nieformalną sieć finansowania inicjatyw i programów, mających na celu wspólne przyspieszenie przejścia na czystą energię od rozwoju technologicznego do projektowania, testowania i wdrażania rynku. Spotkanie to odbędzie się 13 października br. w godzinach 9:00-10:30.


Program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne w tym miejscu.