rozmiar czcionki: A | A | A

BSR - Ogłoszono termin trzeciego naboru do Programu

02.11.2009 08:14

Na spotkaniu roboczym Komitetu Monitorującego w dniu 27 października br. w Berlinie ustalono, że kolejny nabór projektów do programu BSR zostanie otwarty w styczniu 2010 r.

Planowany czas trwania naboru będzie obejmował okres od 4 stycznia do 22 marca 2010 r. Nadal będzie istniała możliwość składania wniosków projektowych do wszystkich czterech priorytetów Programu, jednakże tematyka poszczególnych projektów powinna wpisywać się w  cele strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, która wkrótce stanie się oficjalnym dokumentem Unii Europejskiej.

W trzecim naborze projektów dla europejskich partnerów dostępnych jest ponad 80 mln euro.

Od listopada br. Wspólny Sekretariat Techniczny (WST) wznawia konsultacje pomysłów projektowych. Indywidualne konsultacje odbywają się w środy w Rostoku w Niemczech oraz we wtorki w Rydze na Łotwie. Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia na konsultacje znajdują się na stronie Programu

Wspólny Sekretariat Techniczny prowadzi także pisemne konsultacje pomysłów projektowych. Więcej informacji na angielskojęzycznej stronie Programu.