rozmiar czcionki: A | A | A

2 nabór BSR – zatwierdzono projekty transportowe!

24.06.2009 10:28

Komitet Monitorujący Programu Regionu Morza Bałtyckiego zatwierdził 5 projektów transportowych (priorytet 2 - zewnętrzna i wewnętrzna dostępność BSR), które zostały złożone w 2 naborze Programu, zakończonym 31 marca 2009 r. W zatwierdzonych projektach bierze udział 97 partnerów, w tym w 3 projektach zaangażowanych jest 7 polskich partnerów.

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznano ok. 16,4 mln EUR dofinansowania, co stanowi 46% dostępnych środków dla priorytetu drugiego. W nadchodzących naborach na projekty transportowe pozostało do wykorzystania blisko 25 mln EUR.

Projekt TransBaltic został wybrany jako projekt strategiczny programu, który charakteryzuje się silnymi powiązaniami z ogólnymi celami i strategiami Unii Europejskiej oraz wspieraniem rozwoju wszechstronnych i skoordynowanych podejść do polityk i programów krajowych zaangażowanych partnerów.

Lista zatwierdzonych projektów

  1. Baltic Biogas Bus, partner wiodący: Szwecja, budżet: 4,1 mln EUR
  2. SCANDRIA, partner wiodący: Dania, budżet: 3,7 mln EUR
  3. TransBaltic, partner wiodący: Szwecja, budżet: 5.5 mln EUR
  4. EWTC II, partner wiodący: Szwecja, budżet: 6,0 mln EUR
  5. C.A.S.H., partner wiodący: Finlandia, budżet: 3,4 mln EUR

Informacje dotyczące zatwierdzonych projektów złożonych do priorytetu 1,3 i 4 będą znane po spotkaniu Komitetu Monitorującego, które odbędzie się w dniach 15-16 września br. w Norwegii.