rozmiar czcionki: A | A | A

Wyniki drugiego naboru projektów Interreg Europa 2021-2027

13.12.2023 11:33

Komitet Monitorujący Program Interreg Europa 2021-2027 zatwierdził do dofinansowania 78 projektów w drugim naborze w ramach Programu.

Szczegółowe informacje o wynikach drugiego naboru projektów Interreg Europa 2021-2027, w tym lista zatwierdzonych projektów i komunikat odnośnie warunków dla zatwierdzonych projektów, dostępne są na stronie Programu w tym miejscu. Dodatkowa informacja o projektach z udziałem polskich partnerów dostępna jest na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego w tym miejscu.

Dziękujemy za aktywność w naborze jednostkom  z naszego regionu zainteresowanym współpracą z partnerami z całej Europy. Miło nam poinformować, że wśród zatwierdzonych projektów znalazł się projekt współpracy międzyregionalnej z udziałem partnerów z Dolnego Śląska podejmujący tematykę innowacji w sektorze zdrowia.

Program Interreg Europa 2021-2027 umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy władzami i instytucjami publicznymi z obszaru całej Europy w celu poprawy efektywności polityk regionalnych, takich jak strategie i programy na poziomie regionalnym i lokalnym. Korzyści z udziału w międzynarodowym projekcie współpracy międzyregionalnej to:
- sieć kontaktów krajowych i zagranicznych,
- dostęp do rozwiązań stosowanych przez inne jednostki, które można sprawdzić u siebie w terenie i w swoim otoczeniu,
- większe kompetencje i umiejętności instytucji i pracowników,
- promocja regionu / powiatu / miasta / gminy.


oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl