rozmiar czcionki: A | A | A

Program Interreg Europa Środkowa a transformacja energetyczna

20.07.2022 14:30

Współpraca transnarodowa na obszarze Europy Środkowej przyczynia się do wypracowania rozwiązań dla władz regionalnych i lokalnych w zakresie przejścia na czystą energię, co jest istotne w kontekście planu Komisji Europejskiej w zakresie uniezależnienia od rosyjskich paliw kopalnych.

Program  Interreg Europa Środkowa dokonał przeglądu narzędzi w zakresie efektywności energetycznej wypracowanych w ramach projektów Interreg Europa Środkowa 2014-2020. Zestawienia narzędzi dotyczących zintegrowanych instrumentów finansowych dla energooszczędnych rozwiązań, strategii i planów działania na rzecz lepszego planowania energetycznego oraz inteligentnych rozwiązań w zakresie niskiej emisji dostępne są na stronie Programu w tym miejscu.

Wśród rozwiązań dotyczących zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej i infrastukturze publicznej oraz niskoemisyjnego planowania energetycznego znalazły się rozwiązania wypracowane w ramach projektów Interreg Europa Środkowa 2014-2020 przy udziale partnerów z Dolnego Śląska:


- BOOSTEE-CE | TARGET-CE
- BOOSTEE-CE
- FIRECE
- Dynamic Light
- GeoPLASMA-CE
- CE-HEAT


oprac. Aleksandra Derejczyk, aleksandra.derejczyk@dolnyslask.pl