rozmiar czcionki: A | A | A

Urbcast - a podcast about cities (podcast o miastach) odcinek 158

Dodano: 28-09-2023

Zapraszam Państwa do odsłuchania 158 odcinka Urbcastu, w którym rozmawiano o tym jak wygląda adaptacja miast do zmian klimatu w kontekście ochrony dziedzictwa. Urbcast to unikalny dwujęzyczny podcast o miastach, urbanistyce, gospodarce przestrzennej, architekturze i nie tylko.

[więcej]

MIĘDZYNARODOWY KONGRES MIASTO-WODA-JAKOŚĆ ŻYCIA 24-25.10.2023

Dodano: 22-09-2023

Szanowni Państwo, zapraszamy do rejestracji na IV już edycję Kongresu Miasto-Woda-Jakość Życia, podczas którego podjęte zostaną aktualne wyzwania związane z ekonomią miast wodnych, środowiska wodnego oraz o tym, jak gospodarowanie wody wpływa na miasta i ich mieszkańców.

[więcej]

NEWSLETTER 0 REWITALIZACJI #3/2023

Dodano: 19-09-2023

Szanowni Państwo, zapraszamy na newsletter o rewitalizacji, w którym przedstawiamy m.in. zaktualizowane „Zasady realizacji instrumentów terytorialnych w Polsce w perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027” oraz nową odsłonę KCWR czyli wszystko o rewitalizacji w jednym miejscu.

[więcej]

WEBINARIUM BŁĘKITNO-ZIELONA INFRASTRUKTURA-PLANY I WDRAŻANIE 12.10.2023

Dodano: 18-09-2023

Szanowni Państwo, zapraszamy na webiarium dotyczące błękitno-zielonej infrastruktury. W ramach spotkania poruszona zostanie tematyka m.in: aspektów technicznych BZI, roli dachów zielonych w retencji wód opadowych, dobór roślin do ogrodów deszczowych. Spotkanie organizowane jest przez firmę ABRYS Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

[więcej]

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU "DOSTĘPNA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA"

Dodano: 20-06-2023

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ogłosiło realizację programu „Dostępna przestrzeń publiczna". Jednym z priorytetów Programu jest dostosowanie placów zabaw do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Program zapewni dzieciom z niepełnosprawnościami i ich rodzicom łatwiejszy dostęp do przestrzeni publicznej. Pozwala na poprawę dostępności działających już placów zabaw oraz na tworzenie nowych, bardziej przyjaznych dla...

[więcej]

SEMINARIUM DLA MIAST W RAMACH EUROPEJSKIEJ INICJATYWY MIEJSKIEJ

Dodano: 20-06-2023

Szanowni Państwo, 28 czerwca 2023 r. w Warszawie odbędzie się seminarium dla miast zainteresowanych składaniem wniosków w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej.

[więcej]

REWITALIZACJA I ZIELEŃ – WEBINARIUM

Dodano: 05-06-2023

Serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone kwestii zieleni w rewitalizacji. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2023 r. i organizowane jest przez Zieleń miejską i Abrys - dla środowiska. Udział w wydarzeniu dla pracowników JST jest bezpłatny! Poniżej kilkia przykładowych tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu:

[więcej]