rozmiar czcionki: A | A | A

KALKULATOR EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ ORAZ NARZĘDZIOWNIK W RAMACH PROJEKTU EDINA

Dodano: 19-09-2022

Szanowni Państwo, w ramach projektu „EDINA - Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich” udostępniamy Państwu kalkulator efektywności energetycznej, który jest narzędziem pozwalającym na oszacowanie, które z elementów bilansu energetycznego budynku mają największy wpływ na koszty ogrzewania oraz jaki jest potencjał modernizacji budynku lub jego części.

[więcej]

NEWSLETTER O REWITALIZACJI #16

Dodano: 16-08-2022

Zapraszamy na newsletter o rewitalizacji*, w którym znajdą Państwo informacje o zasadach dot. rewitalizacji w nowej perspektywie finansowej UE oraz wartościowych treściach na Krajowym Centrum Wiedzy o Rewitalizacji.

[więcej]

WIZYTA STUDYJNA NA ŚLĄSKU

Dodano: 24-06-2022

W terminie 20-21 czerwca przedstawiciele jst z terenu naszego województwa uczestniczyli w wizycie studyjnej na Śląsku. Wizyta zrealizowana została w ramach zadania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pn. „Regiony Rewitalizacji” [POPT 2014-2020] w ramach projektu pn. „Programy Rewitalizacji Gmin II".

[więcej]

ZAPRASZAMY NA ŚWIATOWE FORUM MIEJSKIE W KATOWICACH

Dodano: 15-06-2022

Zapraszamy do udziału w jedenastym Światowym Forum Miejskim (WUF11). Światowe Forum Miejskie to największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast. Wydarzenie odbywa się co dwa lata. Pierwsza edycja miała miejsce w 2002 roku w Nairobi. Dotychczas forum gościło m.in. w Vancouver, Kuala Lumpur czy Abu Dhabi i gromadziło od kilku do nawet 20 tysięcy uczestników z całego świata.

[więcej]

WIZYTA STUDYJNA PRZEDSTAWICIELI WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU

Dodano: 04-05-2022

W terminie 25-28 kwietnia gościliśmy na Dolnym Śląsku przedstawicieli gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego. W trakcie tej kilkudniowej wizyty pracownicy samorządowi zapoznali się z efektami procesów rewitalizacji w miejscowościach:

[więcej]

WARSZTATY Z DOSTĘPNOŚCI ORAZ ZARZĄDZANIA I PARTYCYPACJI W PROCESACH REWITALIZACJI

Dodano: 22-04-2022

Szanowni Państwo, za nami pierwsze warsztaty dla przedstawicieli jst z terenu województwa z zakresu dostępności oraz zarządzania i partycypacji w procesach rewitalizacji, które odbyły się w dniach 19 oraz 21 kwietnia 2022 r. Głównym celem warsztatu dotyczącego dostępności w rewitalizacji było podniesienie wiedzy uczestników w szczególności w zakresie następujących tematów:

[więcej]

NEWSLETTER O REWITALIZACJI #15

Dodano: 06-04-2022

Szanowni Państwo, zapraszam na kolejny newsletter* tym razem dotyczący kwestii środowiskowych w procesach rewitalizacji. Planując działania rewitalizacyjne warto postrzegać zieleń jako potencjał obszaru rewitalizacji i zasób który należy chronić i rozwijać. Dlaczego? Bo zieleń w mieście i w danej dzielnicy nie tylko poprawia estetykę przestrzeni, ale służy nam jako miejsca rekreacji i wypoczynku, pełni funkcje zdrowotne, ochronne czy stanowi siedlisko wielu gatunków zwierząt. Niewątpliwie...

[więcej]