rozmiar czcionki: A | A | A

WIZYTA STUDYJNA NA ŚLĄSKU

Dodano: 24-06-2022

W terminie 20-21 czerwca przedstawiciele jst z terenu naszego województwa uczestniczyli w wizycie studyjnej na Śląsku. Wizyta zrealizowana została w ramach zadania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pn. „Regiony Rewitalizacji” [POPT 2014-2020] w ramach projektu pn. „Programy Rewitalizacji Gmin II".

[more]

ZAPRASZAMY NA ŚWIATOWE FORUM MIEJSKIE W KATOWICACH

Dodano: 15-06-2022

Zapraszamy do udziału w jedenastym Światowym Forum Miejskim (WUF11). Światowe Forum Miejskie to największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast. Wydarzenie odbywa się co dwa lata. Pierwsza edycja miała miejsce w 2002 roku w Nairobi. Dotychczas forum gościło m.in. w Vancouver, Kuala Lumpur czy Abu Dhabi i gromadziło od kilku do nawet 20 tysięcy uczestników z całego świata.

[more]

WIZYTA STUDYJNA PRZEDSTAWICIELI WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU

Dodano: 04-05-2022

W terminie 25-28 kwietnia gościliśmy na Dolnym Śląsku przedstawicieli gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego. W trakcie tej kilkudniowej wizyty pracownicy samorządowi zapoznali się z efektami procesów rewitalizacji w miejscowościach:

[more]

WARSZTATY Z DOSTĘPNOŚCI ORAZ ZARZĄDZANIA I PARTYCYPACJI W PROCESACH REWITALIZACJI

Dodano: 22-04-2022

Szanowni Państwo, za nami pierwsze warsztaty dla przedstawicieli jst z terenu województwa z zakresu dostępności oraz zarządzania i partycypacji w procesach rewitalizacji, które odbyły się w dniach 19 oraz 21 kwietnia 2022 r. Głównym celem warsztatu dotyczącego dostępności w rewitalizacji było podniesienie wiedzy uczestników w szczególności w zakresie następujących tematów:

[more]

NEWSLETTER O REWITALIZACJI #15

Dodano: 06-04-2022

Szanowni Państwo, zapraszam na kolejny newsletter* tym razem dotyczący kwestii środowiskowych w procesach rewitalizacji. Planując działania rewitalizacyjne warto postrzegać zieleń jako potencjał obszaru rewitalizacji i zasób który należy chronić i rozwijać. Dlaczego? Bo zieleń w mieście i w danej dzielnicy nie tylko poprawia estetykę przestrzeni, ale służy nam jako miejsca rekreacji i wypoczynku, pełni funkcje zdrowotne, ochronne czy stanowi siedlisko wielu gatunków zwierząt. Niewątpliwie...

[more]

NEWSLETTER O REWITALIZACJI #14

Dodano: 25-02-2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na kolejny newsletter o rewitalizacji* tym razem pełen inspiracji, z których można skorzystać prowadząc działania rewitalizacyjne i nie tylko!

[more]

NEWSLETTER O REWITALIZACJI #13

Dodano: 16-02-2022

Szanowni Państwo, zapraszam na newsletter o rewitalizacji*, który jeszcze podsumowuje ostatni rok, ale i zapowiada kolejne wydarzenia związane z polityka miejską, w tym rewitalizacją.

[more]