rozmiar czcionki: A | A | A

Ogłoszenie - Wsparcie działalności wydawniczej

Dodano: 26-07-2011 15:44

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wsparcie działalności wydawniczej o tematyce informacyjno – edukacyjnej z zakresu spraw dotyczących uzależnień, przeciwdziałania przemocy, profilaktyki HIV, AIDS oraz spraw zdrowotnych”.

[więcej]

Ogłoszenie - Wspólnie ożywić pamięć

Dodano: 26-07-2011 15:33

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wspólnie ożywić pamięć. Konsolidacja środowiska kombatantów i osób represjonowanych drogą do upowszechniania patriotyzmu”.

[więcej]

Milion złotych na da Vinci

Dodano: 22-07-2011 13:08

Marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec zaproponował wsparcie finansowe w wysokości 1 mln zł na operacje wykonywane przy pomocy robota da Vinci. Operacje przy użyci tego nowoczesnego robota chirurgicznego, jedynego w Polsce, prowadzi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu.

[więcej]

Podpisano umowę na budowę Nowego Szpitala Wojewódzkiego

Dodano: 15-07-2011 12:18

Konsorcjum BUDIMEX SA jako wykonawca Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów wejdzie na teren budowy już 29 lipca br. i będzie miał 30 miesięcy na skończenie robót. To oznacza, że szpital powinien być gotowy do 29 stycznia 2014 roku. Tym samym pierwszych pacjentów przyjmie na oddziały już w drugim kwartale 2014 r. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego odbyło się spotkanie, podczas którego prezes spółki ‘Nowy Szpital Wojewódzki’ Rafał Guzowski i prezes zarządu Budimex...

[więcej]

Rozstrzygnięcie przetargu na Nowy Szpital Wojewódzki

Dodano: 14-06-2011 14:02

BUDIMEX, jako lider oraz FERROVIAL AGROMAN, jako partner – te dwie firmy będą wspólnie budować nowy szpital wojewódzki. Dzisiaj został rozstrzygnięty przetarg na realizację tej inwestycji. Polsko-hiszpańskie konsorcjum zaoferowało, że wybuduje szpital za 194 897 655,00 zł. Była to najtańsza oferta spośród pięciu złożonych w tym postępowaniu. Zwycięskie konsorcjum będzie miało za zadanie wybudować szpital i lądowisko dla helikopterów, ale również zagospodarować teren wokół...

[więcej]

Nowy szpital dla Dolnoślązaków

Dodano: 07-06-2011 14:41

500 łóżek, 14 oddziałów, 20 poradni, 10 sal operacyjnych i lądowisko dla helikopterów. Tak w skrócie można opisać Nowy Szpital Wojewódzki, który już wkrótce stanie na wrocławskich Stabłowicach. Będzie to nowoczesne centrum o charakterze ratunkowym i zabiegowym dla mieszkańców miasta i całego Dolnego Śląska. Dziś postępowi pracy przy budowie tej placówki przyglądał się członek zarządu województwa Jerzy Łużniak.

[więcej]

Znieczulenie do porodu

Dodano: 24-05-2011 12:56

Znieczulenie do porodu jest standardową procedurą w wielu krajach europejskich. W Polsce do tej pory na przeszkodzie stał brak pieniędzy lub wykwalifikowanej kadry. Dzięki programowi, który właśnie wdraża samorząd Dolnego Śląska, zaczyna się to zmieniać. Już dziś rodzące kobiety mogą bez dodatkowych opłat skorzystać ze znieczulenia.

[więcej]