rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy szpital dla Dolnoślązaków

07.06.2011 14:41 14:41

500 łóżek, 14 oddziałów, 20 poradni, 10 sal operacyjnych i lądowisko dla helikopterów. Tak w skrócie można opisać Nowy Szpital Wojewódzki, który już wkrótce stanie na wrocławskich Stabłowicach. Będzie to nowoczesne centrum o charakterze ratunkowym i zabiegowym dla mieszkańców miasta i całego Dolnego Śląska. Dziś postępowi pracy przy budowie tej placówki przyglądał się członek zarządu województwa Jerzy Łużniak.

Nowy Szpital Wojewódzki powstaje w zachodniej części Wrocławia, a dokładnie na osiedlu Stabłowice przy ul. Kosmonautów. Do nowej jednostki przeniesione zostaną oddziały z Okręgowego Szpitala Kolejowego (al. Wiśniowa) oraz z Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka (ul. Traugutta). Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 300 mln zł. Szpital ma zacząć przyjmować pacjentów w 2013 r.

*******
Na 48.500m² powierzchni użytkowej planuje się roczną liczbę hospitalizacji na poziomie 30 tys. pacjentów. Natomiast przewidywana roczna liczba zabiegów operacyjnych to 12 tys., a do tego ok. 60 tys. porad ambulatoryjnych.