rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe centrum rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych w Górze

21.10.2010 10:22 10:22

Budowa nowoczesnego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze trwała ok. rok. W środę (20 października) Marszałek Marek Łapiński uczestniczył w uroczystym otwarciu placówki.

fot. Marszałek Łapiński z Ireną Krzyszkiewicz, burmistrz Góry.

W środowej uroczystości obok Marszałka Łapińskiego wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu, m.in. burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, jej zastępca Piotr Wołowicz i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Podwiński. Nie zabrakło też reprezentantów miejscowej służby zdrowia i środowisk pracujących na rzecz dzieci. 

Górowski ośrodek to placówka nowa, wybudowana od podstaw. Jest w pełni funkcjonalna i nowoczesna, spełnia wszelkie normy unijne. Na pacjentów czekają w niej m.in. trzy sale do indywidualnych ćwiczeń, doskonale wyposażony gabinet do rehabilitacji czy pokój dla matek. Obiekt jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Budowa Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze kosztowała ok. 3,2 mln zł. Ok 1,5 mln zł pochodziło z dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska 2007-2013, przyznanej przez Samorząd Dolnego Śląska.