rozmiar czcionki: A | A | A

Wicemarszałek Wojciech Bochnak

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i samorządowiec z ponad 20 letnim stażem.  Ukończył również podyplomowe studia menedżera sportu oraz studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. We wcześniejszych latach Sekretarz Powiatu Strzelińskiego i Sekretarz Gminy Przeworno, a następnie przez 12 lat Wójt Gminy Kondratowice, w której do dziś mieszka. Zaangażowany w wiele inicjatyw skierowanych do lokalnych społeczności, laureat Dolnośląskiego Klucza Sukcesu w roku 2012.


Od roku 2018 Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Obowiązki samorządowca łączy z pracą w klubach i związkach sportowych. Jest członkiem zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczącym komisji ds. współpracy z samorządem terytorialnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. W latach 2018-2023 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu WKS Śląsk Wrocław SA.


Prywatnie mąż ojciec dwójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas na wspólnych, rodzinnych podróżach. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, którą przez wiele lat uprawiał.

Wicemarszałek Michał Rado


Magister prawa i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, a także zarządzania przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwent studiów podyplomowych MBA – Master of Business Administration oraz z zakresu zarządzania projektem. Od 2014 roku zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Pełnił funkcję Dyrektora Biura Marszałka, a następnie Zastępcy Dyrektora Departamentu Marszałka. Wieloletni działacz na rzecz samorządu lokalnego, zaangażowany w liczne akcje społeczne. W wieku 25 lat został wybrany na Radnego Powiatu Oławskiego, a w 2021 roku objął Stanowisko Prezesa Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.

Laureat nagród takich jak Osobowość roku Dolnego Śląska w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna (2020, 2022), Sołtys Roku województwa dolnośląskiego oraz Sołtys Roku Polski (2020). Prywatnie ojciec dwóch córek. Pasjonuje się sportem, w szczególności piłką nożną, motoryzacją oraz podróżami.