rozmiar czcionki: A | A | A

Wicemarszałek Grzegorz Macko

Urodził się 6 września 1992r. w Wałbrzychu, mieszka w Szczawnie Zdroju. Od 2019 roku Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za gospodarkę, obszary wiejskie i środowisko.

Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z zakresu Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Ekonomii. Jest absolwentem podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Projektami na Politechnice Wrocławskiej, ponadto ukończył studia Executive Master of Business Administration.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym, gdzie odpowiadał za procesy HR oraz w administracji rządowej – w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2018 roku Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego reprezentujący okręg wałbrzyski.

Działalność społeczną rozpoczynał w szkole średniej w ramach zaangażowania w Młodzieżowej Radzie Miasta Wałbrzycha. W trakcie studiów członek samorządu studenckiego reprezentujący studentów w Senacie Uniwersytetu Ekonomicznego i Radzie Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego.

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski

Urodził się 16 lipca 1979r. we Wrocławiu. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Radny Województwa Dolnośląskiego (2018- ), Radny Rady Miejskiej Wrocławia (2014-2018), Doradca Wojewody Dolnośląskiego, Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe.
Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miejskim Wrocławia w Biurze Prezydenta oraz w Wydziale Edukacji. Związany z sektorem organizacji samorządowych. Głosami wrocławskich NGO wybrany do Wrocławskiej Rady Pożytku Publicznego.

Posiada doświadczenie w obszarze funduszy europejskich. Przygotowywał i realizował projekty dotyczące aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Był członkiem Komitetu Monitorującego RPO Dolny Śląsk. Pracował w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, z ramienia której był mediatorem w konfliktach pracowniczych.

Żonaty, tata Ignacego. Amator pieszych wycieczek oraz górskich szlaków turystycznych. Miłośnik podróżowania i odkrywania nowych zakątków świata.