rozmiar czcionki: A | A | A

Wicemarszałek Grzegorz Macko

Urodził się 6 września 1992r. w Wałbrzychu, a mieszka w Szczawnie Zdroju. Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z zakresu ekonomii oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym, gdzie odpowiadał za procesy HR. W ostatnich latach pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Działalność społeczną rozpoczynał w Młodzieżowej Radzie Miasta Wałbrzycha oraz Senacie Uniwersytetu Ekonomicznego i Radzie Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego.

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski

Urodził się 16 lipca 1979r. we Wrocławiu. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Radny Województwa Dolnośląskiego (2018- ), Radny Rady Miejskiej Wrocławia (2014-2018), Doradca Wojewody Dolnośląskiego, Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.


Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe.
Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miejskim Wrocławia w Biurze Prezydenta oraz w Wydziale Edukacji. Związany z sektorem organizacji samorządowych. Głosami wrocławskich NGO wybrany do Wrocławskiej Rady Pożytku Publicznego.

Posiada doświadczenie w obszarze funduszy europejskich. Przygotowywał i realizował projekty dotyczące aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Był członkiem Komitetu Monitorującego RPO Dolny Śląsk. Pracował w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, z ramienia której był mediatorem w konfliktach pracowniczych.


Żonaty, tata Ignacego. Amator pieszych wycieczek oraz górskich szlaków turystycznych. Miłośnik podróżowania i odkrywania nowych zakątków świata.