rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie online nt. współpracy Dolnego Śląska i prowincji Anhui

Dodano: 26-04-2021

O bieżącej współpracy i planowanych działaniach rozmawiali dziś w trybie zdalnym przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i administracji prowincji Anhui w Chinach.

[więcej]

Rusza nabór dla przedsiębiorców – promocja w ramach aplikacji mobilnej branży turystycznej

Dodano: 26-04-2021

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych zamieszczeniem oferty swojej firmy w ramach aplikacji mobilnej dotyczącej dolnośląskiej branży turystycznej.

[więcej]

Spotkanie z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej

Dodano: 19-04-2021

Współpraca w zakresie transportu kolejowego była głównym tematem dzisiejszych rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Janem Sechterem, czeskim wiceministrem ds. UE i stosunków międzynarodowych, kolei, transportu wodnego, lotnictwa cywilnego, przestrzeni kosmicznej, badań i rozwoju, ITS. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w trybie zdalnym.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska i Kraju Ołomunieckiego

Dodano: 08-04-2021

O aktualnej sytuacji w regionach oraz projektach realizowanych w ramach współpracy partnerskiej rozmawiali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Josef Suchanek, Hetman Kraju Ołomunieckiego.

[więcej]

Ważne inicjatywy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia

Dodano: 29-03-2021

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Premier Wolnego Państwa Saksonia Michael Kretschmer podpisali dziś bardzo ważny dla obszaru dolnośląsko-saksońskiego pogranicza dokument który skierowany zostanie do Komisji Europejskiej. Niemieccy partnerzy zaprosili także Dolny Śląsk do uczestnictwa w projekcie badawczym dotyczącym testowania mutacji wirusa wywołującego COVID-19.

[więcej]

Dolnośląsko-leningradzki edukacyjny okrągły stół

Dodano: 25-03-2021

25 marca odbyło się spotkanie on-line przedstawicieli partnerskich regionów- Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego. Spotkanie dotyczyło współpracy w warunkach pandemii, głównie flagowego projektu w dziedzinie edukacji i wymiany młodzieży prowadzonego przez wiele lat przez zaprzyjaźnione regiony.

[więcej]

O współpracy dolnośląsko – francuskiej

Dodano: 23-03-2021

Współpraca międzynarodowa Województwa Dolnośląskiego, obecność firm francuskich na Dolnym Śląsku oraz aktualna sytuacja epidemiczna to główne tematy spotkania Krzysztofa Bramorskiego, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych i Anne Schmidt – Riou, Konsul Generalnej Francji w Krakowie.

[więcej]