rozmiar czcionki: A | A | A

Wideokonferencja z Autonomiczną Republiką Adżarii

Dodano: 11-05-2020

Wymiana informacji o aktualnej sytuacji epidemicznej, działania podjęte wobec kryzysu, a także plany na najbliższą przyszłość – to najważniejsze tematy poruszone podczas wideokonferencji marszałka Cezarego Przybylskiego oraz przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii.

[więcej]

Obchody 75. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej

Dodano: 08-05-2020

Mija 75 lat od zakończenia ll Wojny Światowej w Europie. Symboliczne obchody upamiętnienia rocznicy trwają dziś między innymi w Zgorzelcu i niemieckim Goerlitz. W uroczystości uczestniczył Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Premier Saksonii odznaczony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-04-2020

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał w dn. 20.04.2020 Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego Michaelowi Kretschmerowi, premierowi Wolnego Państwa Saksonia. Z inicjatywą przyznania odznaczenia wystąpił marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Zapraszamy dolnośląskich przedsiębiorców na seminarium biznesowe online!

Dodano: 24-04-2020

Seminarium biznesowe prowadzone online i poświęcone rynkowi wietnamskiemu odbędzie się w dn. 12.05.2020 r. o godz. 9.00.

[więcej]

Saksonia wspiera Dolny Śląsk

Dodano: 22-04-2020

Kolejne wsparcie dla Dolnego Śląska od partnerów z Saksonii. Dziś do urzędu marszałkowskiego dotarł transport stu tysięcy maseczek ochronnych, które wkrótce trafią do dolnośląskich jednostek medycznych.

[więcej]

Going Global - Dolnosląska Dyplomacja Gospodarcza

Dodano: 20-04-2020

Nowy numer biuletynu informacyjnego nt. programu Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Kolejne laboratorium bada testy na obecność wirusa COVID-19

Dodano: 03-04-2020

Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

[więcej]