rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Gospodarcze w Pradze

Dodano: 27-11-2019

26 listopada 2019 roku w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Czeskiej odbyło się Dolnośląsko-Środkowoczeskie Forum Gospodarcze. Nasz region reprezentował Michał Bobowiec - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Ambasador Finlandii gościem marszałka

Dodano: 26-11-2019

Jego Ekscelencja Juha Ottman - Ambasador Finlandii w Warszawie oraz Małgorzata Węgrzyn-Wysocka - Konsul Honorowa Finlandii we Wrocławiu byli dziś gośćmi marszałka Cezarego Przybylskiego. Tematami spotkania były kontakty Dolnego Śląska z fińskimi partnerami oraz potencjał gospodarczy naszego regionu.

[więcej]

Wizyta delegacji z Adżarii

Dodano: 21-11-2019

Gośćmi marszałka Cezarego Przybylskiego była dziś delegacja partnerskiego regionu Adżarii. Tematami rozmów były między innymi zbliżające się targi turystyczne oraz stale zacieśniająca się współpraca gospodarcza między Dolnym Śląskiem a gruzińskim regionem. W spotkaniu uczestniczył również wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Pierwsza misja gospodarcza do Mołdawii

Dodano: 18-11-2019

O tym, jakie korzyści może dać krajom rozwijającym się bliska współpraca z Unią Europejską, a także jak wykorzystać doświadczenia i sukces rozwojowy Dolnego Śląska rozmawiano podczas pierwszej misji gospodarczej, która gościła w dniach 13 – 16 listopada w Mołdawii. Organizatorem wydarzenia byli samorząd województwa dolnośląskiego oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, a w składzie delegacji znaleźli się lokalni przedsiębiorcy m.in. z branży winiarskiej, kosmetycznej, spożywczej oraz...

[więcej]

Wybrano nowe władze Zgromadzenia Ogólnego EUWT Novum

Dodano: 25-10-2019

Podczas obrad Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM z o.o. na Wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ugrupowania wybrano Karola Przywarę - Dyrektora Wydziału Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Przewodniczącą została Radka Loučková Kotasová z Zarządu Kraju Libereckiego.

[więcej]

Nasz młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju coraz bliżej wpisu na listę UNESCO

Dodano: 21-10-2019

Młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, jedyny tego typu w Polsce i jeden z najcenniejszych zabytków techniki na Dolnym Śląsku, został zgłoszony na Polską Listę Informacyjną UNESCO. To pierwszy z kroków, do przyznania obiektowi tytułu światowego dziedzictwa kulturowego.

[więcej]

Wizyta ambasadora Białorusi

Dodano: 17-10-2019

Władimir Czuszew - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy gości z wizytą na Dolnym Śląsku. Razem z Andrzejem Jarochem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - rozmawiali o partnerskiej współpracy w obszarach m.in. edukacji i ekonomii.

[więcej]