rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek Dolnego Śląska ogłasza zbiórkę dla Ukrainy

Dodano: 28-02-2022

W związku z barbarzyńską zbrojną inwazją Rosji na suwerenne terytorium Ukrainy, z którą Dolny Śląsk łączą liczne partnerstwa międzyregionalne i samorządowe, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski ogłasza zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych oraz uchodźców wewnętrznych trwającego konfliktu zbrojnego. Poniżej znajdą Państwo listę najbardziej potrzebnych artykułów i przedmiotów.

[więcej]

Dolnośląscy przedsiębiorcy zaprezentowali się podczas Targów For Decor&Home w Pradze

Dodano: 28-02-2022

Sześć firm z regionu miało okazję do pokazania swojej działalności oraz lokalnych produktów podczas trzech dni trwania największych w Republice Czeskiej targów dekoracji, szkła, upominków oraz akcesoriów dla domu i kuchni. Przedsiębiorcy do Pragi pojechali w ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Dolny Śląsk rozwiązuje Umowę Partnerską z Obwodem Leningradzkim w Rosji

Dodano: 28-02-2022

Z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, we wtorek 1 marca br., odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której zostanie rozwiązana Umowa Partnerska Województwa Dolnośląskiego z Obwodem Leningradzkim w Rosji.

[więcej]

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-02-2022

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[więcej]

Spotkanie z wicehetmanem Kraju Hradeckiego

Dodano: 21-12-2021

Wspólne inicjatywy w obszarze edukacji i sportu to najważniejsze tematy wczorajszych rozmów wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z Arnoštem Štepankiem - Zastępcą Hetmana Kraju Hradeckiego. Spotkanie odbyło się w Dvur Kralove w Kraju Hradeckim i było rewizytą w sąsiednim regionie zapowiadaną podczas Giełdy Partnerstw w Wałbrzychu.

[więcej]

100 lat relacji dyplomatycznych z Luksemburgiem

Dodano: 14-12-2021

Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z ambasadorem Paulem Schmitem otworzyli wystawę z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Luksemburgiem. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Bramorski - Konsul Honorowy Luksemburga we Wrocławiu.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza na EXPO 2020 w Dubaju zakończona sukcesem

Dodano: 08-12-2021

Delegacja przedstawicieli samorządu województwa, przedsiębiorców z regionu oraz dziennikarzy wzięła udział w Tygodniu Dolnośląskim. Szacuje się, że w tym czasie pawilon Polski odwiedziło około 50 tys. zwiedzających, którzy poznali atrakcje regionu. Obecni w Dubaju dolnośląscy przedsiębiorcy odbyli wiele spotkań B2B, które zaowocowały m.in. nawiązaniem kontaktu z firmą z Nigerii.

[więcej]