rozmiar czcionki: A | A | A

III Dolnośląsko - Saksońsko - Północnoczeskie Gremium Regionalne

Dodano: 20-01-2009

19 stycznia 2009 roku we Wrocławiu odbyło się Dolnośląsko – Saksońsko – Północnoczeskie Gremium Regionalne. Grupa trójstronna jest przykładem współpracy regionalnej Województwa Dolnośląskiego z Wolnym Krajem Saksonii, Województwem Kralowohradeckim, Libereckim i Pardubickim.

[więcej]

Partnerstwo z Brandenburgią

Dodano: 09-01-2009

9 stycznia marszałek Marek Łapiński i Grzegorz Roman, członek zarządu województwa spotkali się z Gerdem Harmsem, Pełnomocnikiem Brandenburgii do Spraw Europejskich i Heike Uhe, Przedstawicielem Brandenburgii na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Podpisanie umowy z regionem Środkowej Jutlandii

Dodano: 21-11-2008

W dniu 20 listopada 2008 roku w Sali Pompejańskiej w Muzeum Narodowym odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Środkową Jutlandią (Królestwo Danii) oraz Województwem Dolnośląskim (Rzeczpospolita Polska).

[więcej]

Spotkanie z delegacją z Obwodu Leningradzkiego

Dodano: 28-10-2008

27 października marszałek Marek Łapiński oraz Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa spotkali się z przedstawicielami Obwodu Leningradzkiego. Delegacji przewodniczył Aleksander Hudilajnen, przewodniczący Prezydium Rady Podmiotów Administracyjnych Obwodu Leningradzkiego.

[więcej]

Wizyta brazylijskiej delegacji

Dodano: 24-10-2008

23 października wicemarszałek Tadeusz Drab spotkał się z delegacją z brazylijskiego Stanu Parana. Rozmawiano m. in. o turystycznych i kulturalnych walorach Dolnego Śląska, możliwościach inwestowania w regionie, a także o zadaniach samorządu województwa.

[więcej]

Wizyta delegacji szwedzkich lekarzy na Dolnym Śląsku

Dodano: 08-10-2008

W dniach od 7 do 11 października 2008 roku przebywa na Dolnym Śląsku delegacja szwedzkich lekarzy z partnerskiego regionu Västmanland oraz z Uppsali. 8 października lekarze wzięli udział w seminarium onkologicznym oraz psychiatrycznym, które odbyło się w sali Sejmiku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Seminarium otworzył Wicemarszałek Województwa Piotr Borys.

[więcej]

Projekt "P4G - Partnerstwo na dobre" rozpoczęty

Dodano: 03-10-2008

W dniu 1 października 2008 roku w hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu odbyła się konferencja inaugurująca projekt „P4G – Partnerstwo na dobre” realizowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego (Priorytet 9 - Polityka regionalna i działania transgraniczne).

[więcej]