rozmiar czcionki: A | A | A

Goście z zagranicy podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-10-2009

Gośćmi specjalnymi podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się 29 października 2009 roku, była delegacja z gruzińskiego regionu Imeretia oraz grupa młodzieży z Białorusi zaproszona przez radnego Juliana Golaka.

[więcej]

Marszałek otrzymał list od Konsula Austrii

Dodano: 30-10-2009

Austriacki Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej dr Gerold Oetner przesłał Marszałkowi Markowi Łapińskiemu podziękowania za miłe przyjęcie delegacji styryjskiej ze strony Województwa Dolnośląskiego podczas „Dni Styrii na Dolnym Śląsku”.

[więcej]

XIII edycja Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Dodano: 29-10-2009

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. W przyszłym roku zostanie ona wręczona już po raz trzynasty. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: prasa, radio, telewizja i wynosi 5 000 euro. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2010 roku.

[więcej]

Seminarium w Brukseli nt. europejskiej strategii restrukturyzacji terenów poprzemysłowych

Dodano: 28-10-2009

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Brukseli we współpracy z Biurem Łącznikowym Saksonii oraz miastami Wałbrzychem i Freibergiem organizuje w dniu 5 listopada 2009 r. w Komitecie Regionów w Brukseli seminarium na temat: „Europejskie strategie restrukturyzacji terenów poprzemysłowych – wyzwania i szanse dla władz regionalnych i lokalnych”.

[więcej]

Seminarium w ramach projektu „P4G Partnerstwo na dobre”

Dodano: 28-10-2009

23 października Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował seminarium „Styria – zielone serce Austrii. Region sadów, winnic i produktów regionalnych – podsumowanie wizyty studyjnej przedstawicieli Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu P4G – Partnerstwo na dobre.”

[więcej]

Regiony partnerskie Województwa Dolnośląskiego na konferencji dotyczącej rozwoju obszarów...

Dodano: 28-10-2009

W dniach 23-24 października odbyła się we Wrocławiu konferencja „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”. W ramach konferencji zorganizowano także wizytę studyjną na Dolnym Śląsku, podczas której zaprezentowano projekty zrealizowane w ramach programów LEADER oraz Odnowa Wsi.

[więcej]

Konferencja z okazji 5-lecia wejścia Polski do UE pt. „Polityka spójności dziś i jutro”

Dodano: 27-10-2009

W środę 4 listopada 2009 roku, w budynku Komisji Europejskiej Charlemagne w Brukseli, odbędzie się konferencja pt. „Polityka spójności dziś i jutro”.

[więcej]