rozmiar czcionki: A | A | A

Going Global - Dolnosląska Dyplomacja Gospodarcza

Dodano: 20-04-2020

Nowy numer biuletynu informacyjnego nt. programu Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Kolejne laboratorium bada testy na obecność wirusa COVID-19

Dodano: 03-04-2020

Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

[więcej]

Polscy i chińscy lekarze rozmawiali o metodach walki z koronawirusem

Dodano: 24-03-2020

We wtorek 24 marca wicemarszałek Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami największych szpitali w regionie wzięli udział w wideokonferencji z lekarzami z chińskiej prowincji Anhui. Głównym tematem rozmowy było omówienie praktycznych aspektów leczenia pacjentów z koronawirusem, także tych, którzy chorują równocześnie na inne schorzenia.

[więcej]

Ważne: Wpływ sytuacji epidemiologicznej na realizację programu „Going Global – Dolnośląska...

Dodano: 16-03-2020

W związku z sytuacją sanitarno - epidemiologiczną zamieszczamy komunikat w sprawie realizacji programu.

[więcej]

Obraduje Europejski Komitet Regionów

Dodano: 24-02-2020

Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył dziś w posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Zatrudnienia, Badań Naukowych i Kultury. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Komitetu Regionów.

[więcej]

Spotkanie z Premierem Bawarii

Dodano: 18-02-2020

Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Bawarii, współpraca gospodarcza i naukowa oraz organizowanie wspólnych przedsięwzięć były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Bawarii dr. Markusem Söderem. Spotkanie odbyło się Kancelarii Stanu w Monachium.

[więcej]

Marszałek Cezary Przybylski członkiem Europejskiego Komitetu Regionów

Dodano: 13-02-2020

Od wtorku w Brukseli obraduje Europejski Komitet Regionów – jedna z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej gromadząca przedstawicieli regionów z całej Wspólnoty. W obradach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, który od tego roku reprezentuje Polskę w tym gronie. Głos Komitetu jest niezwykle istotny ponieważ w najbliższych latach to właśnie regiony i miasta będą miały kluczową rolę w kształtowaniu polityki Unii.

[więcej]