rozmiar czcionki: A | A | A

Regionalne Biuro Dolnego Śląska w Dreźnie coraz bliżej

Dodano: 03-07-2020

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie zostanie otwarte już niebawem. Biuro w Dreźnie będzie drugim, po Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Brukseli, zagranicznym przedstawicielstwem regionu.

[więcej]

EUWT NOVUM podsumowało pracę w roku 2019

Dodano: 25-06-2020

W środę, 24 czerwca, odbyło się Zgromadzenie Ogólne EUWT NOVUM Z O.O., podczas którego podsumowano działania podjęte w ubiegłym roku oraz omówiono plany na rok 2020. Miejscem wydarzenia był Frydlant w Kraju Libereckim w Republice Czeskiej.

[więcej]

Spotkanie marszałka z Wiceprzewodniczącym Bundestagu

Dodano: 23-06-2020

Partnerskie relacje Dolnego Śląska i Saksonii, a zwłaszcza współpraca między regionami oraz niemieckim rządem federalnym były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Thomasem Oppermannem, Wiceprzewodniczącym Niemieckiego Bundestagu.

[więcej]

Premier Wolnego Państwa Saksonia gościem marszałka

Dodano: 22-06-2020

Współpraca międzyregionalna w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię koronawirusa, a w szczególności kooperacja w ramach projektu CASUS to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Wolnego Państwa Saksonia Michaelem Kretschmerem. W rozmowach uczestniczył także Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

[więcej]

Wizyta Ambasadora Gruzji

Dodano: 19-06-2020

Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Polsce, był dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Wizyta miała charakter roboczy, a rozmowy dotyczyły dotychczasowej i przyszłej współpracy.

[więcej]

Apel o otwarcie granicy polsko-czeskiej

Dodano: 22-05-2020

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z Hetmanami czeskich krajów libereckiego, kralowohradeckiego, pardubickiego i ołomunieckiego zaapelowali do premierów Polski i Czech o otwarcie polsko-czeskiej granicy.

[więcej]

Wideokonferencja z partnerami z Czech

Dodano: 20-05-2020

Otwarcie granic, trudności w sektorze turystycznym, a także wspólne strategie przeciwdziałania przyszłym kryzysom były głównymi tematami wideokonferencji marszałka Cezarego Przybylskiego z czeskimi Hetmanami.

[więcej]