rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk rozwiązuje Umowę Partnerską z Obwodem Leningradzkim w Rosji

Dodano: 28-02-2022

Z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, we wtorek 1 marca br., odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której zostanie rozwiązana Umowa Partnerska Województwa Dolnośląskiego z Obwodem Leningradzkim w Rosji.

[więcej]

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-02-2022

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

[więcej]

Spotkanie z wicehetmanem Kraju Hradeckiego

Dodano: 21-12-2021

Wspólne inicjatywy w obszarze edukacji i sportu to najważniejsze tematy wczorajszych rozmów wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego z Arnoštem Štepankiem - Zastępcą Hetmana Kraju Hradeckiego. Spotkanie odbyło się w Dvur Kralove w Kraju Hradeckim i było rewizytą w sąsiednim regionie zapowiadaną podczas Giełdy Partnerstw w Wałbrzychu.

[więcej]

100 lat relacji dyplomatycznych z Luksemburgiem

Dodano: 14-12-2021

Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z ambasadorem Paulem Schmitem otworzyli wystawę z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Luksemburgiem. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Bramorski - Konsul Honorowy Luksemburga we Wrocławiu.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza na EXPO 2020 w Dubaju zakończona sukcesem

Dodano: 08-12-2021

Delegacja przedstawicieli samorządu województwa, przedsiębiorców z regionu oraz dziennikarzy wzięła udział w Tygodniu Dolnośląskim. Szacuje się, że w tym czasie pawilon Polski odwiedziło około 50 tys. zwiedzających, którzy poznali atrakcje regionu. Obecni w Dubaju dolnośląscy przedsiębiorcy odbyli wiele spotkań B2B, które zaowocowały m.in. nawiązaniem kontaktu z firmą z Nigerii.

[więcej]

Forum Polsko – Arabskie na EXPO 2020 w Dubaju (kopiuj 2)

Dodano: 07-12-2021

Podczas Tygodnia Polskiego na EXPO 2020, w poniedziałek 6 grudnia odbyło się ważne gospodarcze wydarzenie, czyli Forum Polsko – Arabskie. Dolny Śląsk reprezentowali na nim marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, Andrzej Jaroch - przewodniczący dolnośląskiego sejmiku oraz przedsiębiorcy z regionu.

[więcej]

Dolny Śląsk na EXPO 2020 w Dubaju

Dodano: 06-12-2021

Misja gospodarcza z naszego regionu, w której skład wchodzą przedstawiciele samorządu województwa, zaproszeni goście, przedsiębiorcy oraz dziennikarze, bierze udział w Polskim Tygodniu podczas EXPO 2020 w Dubaju. Najważniejszym punktem zaplanowanych na ten czas wydarzeń był Wieczór Dolnośląski, który zorganizowano w niedzielę wieczorem 5 grudnia 2021 roku. Wcześniej tego samego dnia delegacja z regionu odwiedziła tereny wystawiennicze EXPO 2020.

[więcej]