rozmiar czcionki: A | A | A

Rondo poświęcone gruzińskim oficerom

Dodano: 28-01-2020

Rondo Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego – taką nazwę nosi oficjalnie od dziś rondo przy węźle Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ciągu ulicy Granicznej. W uroczystości uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Wizyta delegacji Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 27-01-2020

Z wizytą na Dolnym Śląsku gości delegacja gruzińska. Oprócz przedstawicieli lokalnych władz znaleźli się w niej również przedstawiciele Uniwersytetu Państwowego z Batumi. Kooperacja uczelni wyższych to kolejny element stale rozwijającej się współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii.

[więcej]

GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza

Dodano: 14-01-2020

Wydział Współpracy z Zagranicą rozpoczął realizację projektu pn. „GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. GOING GLOBAL to oferta misji gospodarczych, targów, rozmów B2B oraz spotkań biznesowych które urząd marszałkowski bezpłatnie udostępni chętnym mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Dolnego Śląska.

[więcej]

GOING GLOBAL – Dolny Śląsk na rynkach światowych

Dodano: 13-01-2020

Dobra kondycja gospodarcza Dolnego Śląska i jego wysokie wyniki w rankingach ekonomicznych są rezultatem wielu czynników. Jednym z nich z pewnością jest sprawna realizacja strategii rozwoju regionu, a także umiejętnie prowadzona dyplomacja gospodarcza. Właśnie ta ostatnia była tematem dzisiejszej konferencji prasowej marszałka Cezarego Przybylskiego.

[więcej]

Ambasador Armenii gościem wicemarszałka Grzegorza Macko

Dodano: 09-01-2020

Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce, po raz pierwszy odwiedził Dolny Śląsk. Tematami rozmów były turystyka, gospodarka, a także możliwości rozwinięcia współpracy międzyregionalnej między Polską i Armenią. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

Dolnośląsko - Saksońska Grupa Robocza

Dodano: 13-12-2019

W dniach 9-10 grudnia w siedzibie Saksońskiej Kancelarii Stanu w Dreźnie obyło się XIX Posiedzenie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej.

[więcej]

26. Polsko – Niemiecko – Czeskie Forum Kooperacji Firm

Dodano: 27-11-2019

Współpraca przedsiębiorców, cyberbezpieczeństwo, a także Przemysł 4.0 to najważniejsze tematy 26. Polsko – Niemiecko – Czeskiego Forum Kooperacji Firm zorganizowanego przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego w Karpaczu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]