rozmiar czcionki: A | A | A

Projekt europejski – zmiany demograficzne

Dodano: 18-01-2010

Komisja Europejska w ramach programu INTERREG IVC zatwierdziła projekt DART (Declining, Ageing and Regional Transformation) – „Zmniejszanie się populacji, starzenie społeczeństwa i transformacja regionalna”.

[więcej]

W MSZ o Partnerstwie Odry

Dodano: 07-01-2010

7 stycznia marszałkowie województw dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego spotkali się w Warszawie z Wiceminister Spraw Zagranicznych - Grażyną Bernatowicz oraz współprzewodniczącym Polsko-Niemieckiej Komisji Międzynarodowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej Piotrem Stachańczykiem, aby rozmawiać o Partnerstwie dla Odry. Na spotkaniu obecny był Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]

Spotkanie z Delegatem Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii

Dodano: 15-12-2009

Wizyta Zénona Kovala, Delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii u Marka Łapińskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego związana była z pracami nad nowym programem wykonawczym do polsko-walońsko-brukselskiej umowy rządowej.

[więcej]

Wizyta radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Obwodzie Leningradzkim

Dodano: 15-12-2009

W dniach 5-9 grudnia na zaproszenie Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z przewodniczącym Jerzym Pokojem na czele udali się z wizytą do Petersburga w celu podpisania oświadczenia o współpracy pomiędzy organami uchwałodawczymi obu regionów.

[więcej]

Spotkanie grupy roboczej w ramach projektu P4G oraz „Wigilia Partnerów” na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-12-2009

11 grudnia w Województwie Dolnośląskim gościli przedstawiciele zagranicznych regionów partnerskich. Podczas międzynarodowego spotkania podsumowano dotychczasowe działania w ramach projektu „P4G Partnerstwo na dobre” oraz ostatnie dwa lata współpracy zagranicznej naszego regionu.

[więcej]

10-lecie współpracy partnerskiej między Dolnym Śląskiem i Saksonią

Dodano: 03-12-2009

1 grudnia władze samorządowe Dolnego Śląska wzięły udział w uroczystym posiedzeniu rządu Wolnego Państwa Saksonii w Dreźnie zorganizowanym z okazji obchodów 10-lecia współpracy partnerskiej między regionami. Jednym z tematów obrad była perspektywa współpracy transgranicznej.

[więcej]

Europejskie Spotkanie Młodzieży w Bolonii

Dodano: 02-12-2009

W dniach 24-29 listopada przedstawiciele Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz uczniowie wrocławskiego LO nr 17 im. Agnieszki Osieckiej uczestniczyli w piątej edycji Europejskiego Spotkania Młodzieży.

[więcej]