rozmiar czcionki: A | A | A

Znamy laureatów Nagrody Kulturalnej Śląska

Dodano: 04-05-2021

Sylwester Chęciński, Roshwita Schieb Festiwal Góry Literatury oraz Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa to tegoroczni laureaci Nagrody Kulturalnej Śląska.

[więcej]

O edukacji z Obwodem Leningradzkim

Dodano: 28-04-2021

Wymiana doświadczeń nt. kształcenia zawodowego i edukacji młodzieży z niepełnosprawnościami były tematem spotkania online z partnerami z Obwodu Leningradzkiego w Rosji.

[więcej]

Spotkanie online nt. współpracy Dolnego Śląska i prowincji Anhui

Dodano: 26-04-2021

O bieżącej współpracy i planowanych działaniach rozmawiali dziś w trybie zdalnym przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i administracji prowincji Anhui w Chinach.

[więcej]

Rusza nabór dla przedsiębiorców – promocja w ramach aplikacji mobilnej branży turystycznej

Dodano: 26-04-2021

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych zamieszczeniem oferty swojej firmy w ramach aplikacji mobilnej dotyczącej dolnośląskiej branży turystycznej.

[więcej]

Spotkanie z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej

Dodano: 19-04-2021

Współpraca w zakresie transportu kolejowego była głównym tematem dzisiejszych rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Janem Sechterem, czeskim wiceministrem ds. UE i stosunków międzynarodowych, kolei, transportu wodnego, lotnictwa cywilnego, przestrzeni kosmicznej, badań i rozwoju, ITS. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w trybie zdalnym.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska i Kraju Ołomunieckiego

Dodano: 08-04-2021

O aktualnej sytuacji w regionach oraz projektach realizowanych w ramach współpracy partnerskiej rozmawiali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Josef Suchanek, Hetman Kraju Ołomunieckiego.

[więcej]

Ważne inicjatywy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia

Dodano: 29-03-2021

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Premier Wolnego Państwa Saksonia Michael Kretschmer podpisali dziś bardzo ważny dla obszaru dolnośląsko-saksońskiego pogranicza dokument który skierowany zostanie do Komisji Europejskiej. Niemieccy partnerzy zaprosili także Dolny Śląsk do uczestnictwa w projekcie badawczym dotyczącym testowania mutacji wirusa wywołującego COVID-19.

[więcej]