rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa siedziba biura Saksonii we Wrocławiu

Dodano: 08-07-2020

Osiem lat temu Saksonia, partnerski region Dolnego Śląska, otworzyła swoje Biuro we Wrocławiu. Od tego czasu zorganizowano dzięki niemu dziesiątki spotkań, wydarzeń i rozmów. Realizowano także wiele wartościowych debat, konferencji i wystaw. W minionych latach Biuro stało się istotnym partnerem dla podmiotów z całego województwa, budując i zacieśniając relacje między społecznościami z naszych regionów. Dziś w uroczystości otwarcia jego nowej siedziby uczestniczył marszałek Cezary...

[więcej]

Śląski Dom Modlitwy odzyskał dawny blask

Dodano: 08-07-2020

Zakończyła się rekonstrukcja Śląskiego Domu Modlitwy w Łomnicy. Uważany jest on za ostatni, oryginalny z wybudowanych niegdyś ponad 200 na terenie dzisiejszego Dolnego Śląska. W uroczystości otwarcia uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michael Kretschmer, premier Wolnego Państwa Saksonia.

[więcej]

Regionalne Biuro Dolnego Śląska w Dreźnie coraz bliżej

Dodano: 03-07-2020

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie zostanie otwarte już niebawem. Biuro w Dreźnie będzie drugim, po Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Brukseli, zagranicznym przedstawicielstwem regionu.

[więcej]

EUWT NOVUM podsumowało pracę w roku 2019

Dodano: 25-06-2020

W środę, 24 czerwca, odbyło się Zgromadzenie Ogólne EUWT NOVUM Z O.O., podczas którego podsumowano działania podjęte w ubiegłym roku oraz omówiono plany na rok 2020. Miejscem wydarzenia był Frydlant w Kraju Libereckim w Republice Czeskiej.

[więcej]

Spotkanie marszałka z Wiceprzewodniczącym Bundestagu

Dodano: 23-06-2020

Partnerskie relacje Dolnego Śląska i Saksonii, a zwłaszcza współpraca między regionami oraz niemieckim rządem federalnym były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Thomasem Oppermannem, Wiceprzewodniczącym Niemieckiego Bundestagu.

[więcej]

Premier Wolnego Państwa Saksonia gościem marszałka

Dodano: 22-06-2020

Współpraca międzyregionalna w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię koronawirusa, a w szczególności kooperacja w ramach projektu CASUS to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Wolnego Państwa Saksonia Michaelem Kretschmerem. W rozmowach uczestniczył także Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

[więcej]

Wizyta Ambasadora Gruzji

Dodano: 19-06-2020

Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Polsce, był dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Wizyta miała charakter roboczy, a rozmowy dotyczyły dotychczasowej i przyszłej współpracy.

[więcej]