rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami społeczności koreańskiej na Dolnym Śląsku

Dodano: 25-09-2020

Sytuacja społeczności koreańskiej mieszkającej na Dolnym Śląsku w dobie pandemii COVID-19 oraz zapoczątkowanie współpracy były głównymi tematami spotkania.

[więcej]

O wymianie doświadczeń i współpracy z regionem Lombardii

Dodano: 22-09-2020

21 września odbyło się spotkanie online przedstawicieli Województwa Dolnośląskiego oraz regionu Lombardii.

[więcej]

Spotkanie muzealników z Dolnego Śląska i Ukrainy

Dodano: 18-09-2020

„ Międzykulturowa przestrzeń muzealna” – pod taka nazwą 18 września odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli muzeów z Dolnego Śląska oraz muzeów z partnerskiego Obwodu Dniepropietrowskiego (Ukraina).

[więcej]

Forum regionów krajów Grupy Wyszehradzkiej

Dodano: 04-09-2020

Współpraca regionalna, wspólny lobbing, a także koordynacja stanowisk regionów Grupy Wyszehradzkiej na forum unijnym to najważniejsze tematy odbywającego się w Pradze Forum regionów krajów Grupy Wyszehradzkiej. W wydarzeniu uczestniczy marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Wizyta delegacji czeskiej

Dodano: 02-09-2020

Rozwój turystyki, współpraca w ramach EUWT NOVUM, a także zagadnienia z zakresu rozwoju obszarów wiejskich – to najważniejsze tematy poruszone podczas wizyty delegacji czeskiej, której przewodniczył Jiří Oberfalzer – Zastępca przewodniczącego Senatu. W spotkaniu uczestniczył także Ivan Jestřáb - Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce. Gospodarzem był marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Spotkanie z Ambasadorem Słowacji

Dodano: 07-08-2020

Andrej Droba - Ambasador Słowacji w Polsce po raz pierwszy gości z wizytą na Dolnym Śląsku. Razem z Grzegorzem Macko - Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego – rozmawiali o partnerskiej współpracy w obszarach m.in. gospodarki, kultury i promocji regionów.

[więcej]

Spotkanie marszałka Cezarego Przybylskiego z Konsulem Generalnym Ukrainy

Dodano: 23-07-2020

Współpraca z Obwodem Dnipropietrowskim, Fundacją Ukraina we Wrocławiu, udział w wydarzeniach organizowanych przez Konsulat Generalny RP we Lwowie to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z konsulem Wiaczesławem Wojnarowskim. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i było pierwszym spotkaniem po objęciu przez Wiaczesława Wojnarowskiego stanowiska Konsula Generalnego w Krakowie.

[więcej]