rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta w Poczdamie

Dodano: 03-02-2023

Na zaproszenie Katrin Lange - Minister Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgii w Poczdamie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli polskich regionów partnerskich tego niemieckiego landu. Województwo dolnośląskie reprezentował Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]

Wizyta przedstawicieli Rady Najwyższej Ukrainy

Dodano: 11-01-2023

Od początku wojny trwającej za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych, co stanowi 1% całego budżetu naszego regionu. Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami Rady Najwyższej Ukrainy rozmawiano o kontynuowaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera Ukrainę

Dodano: 05-01-2023

Od początku konfliktu za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych, co stanowi 1% całego budżetu naszego regionu. Decyzje o przeznaczeniu środków na konkretne cele podejmowane będą każdorazowo w uzgodnieniu ze stroną ukraińską.

[więcej]

Wizyta delegacji z Republiki Czeskiej w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Dodano: 05-01-2023

3 stycznia 2023 r. Muzeum Papiernictwa odwiedzili wyjątkowi goście z Republiki Czeskiej z Alešem Michlą, prezesem Czeskiego Banku Narodowego na czele. Powodem wizyty była wystawa pt. „Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza”, na której zaprezentowano m.in. banknoty czechosłowackie i czeskie.

[więcej]

Promocja polskich tradycji wigilijnych w Saksonii

Dodano: 20-12-2022

Tradycyjne potrawy oraz charakterystyczne dekoracje świąteczne czekały na gości, którzy odwiedzili Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.

[więcej]

Dolnośląskie firmy podbijają światowe rynki

Dodano: 05-12-2022

Setki spotkań, nowe kontakty biznesowe, misje gospodarcze i obecność w najważniejszych światowych wydarzeniach – Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Dolny Śląsk - Saksonia - rozmowy nt. wspólnych starań o wpis na listę UNESCO

Dodano: 01-12-2022

W Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie odbyło się spotkanie przedstawicieli kultury z Dolnego Śląska i Saksonii.

[więcej]