rozmiar czcionki: A | A | A

Konsul Generalny Węgier gościem marszałka

Dodano: 10-05-2021

Projekt Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej i forum ekonomiczne w Karpaczu to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z delegacją węgierską. Gośćmi marszałka byli Tibor Gerencsér - Konsul Generalny Węgier w Krakowie oraz Sandor Nedeczky - Wicekonsul Generalny Węgier we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]

Wspólnie dla sprawiedliwej transformacji

Dodano: 07-05-2021

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch przekazali dziś na ręce Jacka Wasika, Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, dwa dokumenty apelujące o objęcie Funduszem Sprawiedliwej Transformacji obszaru powiatu zgorzeleckiego.

[więcej]

Znamy laureatów Nagrody Kulturalnej Śląska

Dodano: 04-05-2021

Sylwester Chęciński, Roshwita Schieb Festiwal Góry Literatury oraz Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa to tegoroczni laureaci Nagrody Kulturalnej Śląska.

[więcej]

O edukacji z Obwodem Leningradzkim

Dodano: 28-04-2021

Wymiana doświadczeń nt. kształcenia zawodowego i edukacji młodzieży z niepełnosprawnościami były tematem spotkania online z partnerami z Obwodu Leningradzkiego w Rosji.

[więcej]

Spotkanie online nt. współpracy Dolnego Śląska i prowincji Anhui

Dodano: 26-04-2021

O bieżącej współpracy i planowanych działaniach rozmawiali dziś w trybie zdalnym przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i administracji prowincji Anhui w Chinach.

[więcej]

Rusza nabór dla przedsiębiorców – promocja w ramach aplikacji mobilnej branży turystycznej

Dodano: 26-04-2021

Zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych zamieszczeniem oferty swojej firmy w ramach aplikacji mobilnej dotyczącej dolnośląskiej branży turystycznej.

[więcej]

Spotkanie z wiceministrem transportu Republiki Czeskiej

Dodano: 19-04-2021

Współpraca w zakresie transportu kolejowego była głównym tematem dzisiejszych rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Janem Sechterem, czeskim wiceministrem ds. UE i stosunków międzynarodowych, kolei, transportu wodnego, lotnictwa cywilnego, przestrzeni kosmicznej, badań i rozwoju, ITS. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w trybie zdalnym.

[więcej]