rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk wspiera Ukrainę

Dodano: 05-01-2023

Od początku konfliktu za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych, co stanowi 1% całego budżetu naszego regionu. Decyzje o przeznaczeniu środków na konkretne cele podejmowane będą każdorazowo w uzgodnieniu ze stroną ukraińską.

[więcej]

Wizyta delegacji z Republiki Czeskiej w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Dodano: 05-01-2023

3 stycznia 2023 r. Muzeum Papiernictwa odwiedzili wyjątkowi goście z Republiki Czeskiej z Alešem Michlą, prezesem Czeskiego Banku Narodowego na czele. Powodem wizyty była wystawa pt. „Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza”, na której zaprezentowano m.in. banknoty czechosłowackie i czeskie.

[więcej]

Promocja polskich tradycji wigilijnych w Saksonii

Dodano: 20-12-2022

Tradycyjne potrawy oraz charakterystyczne dekoracje świąteczne czekały na gości, którzy odwiedzili Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.

[więcej]

Dolnośląskie firmy podbijają światowe rynki

Dodano: 05-12-2022

Setki spotkań, nowe kontakty biznesowe, misje gospodarcze i obecność w najważniejszych światowych wydarzeniach – Samorząd Województwa Dolnośląskiego podsumował projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza.

[więcej]

Dolny Śląsk - Saksonia - rozmowy nt. wspólnych starań o wpis na listę UNESCO

Dodano: 01-12-2022

W Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie odbyło się spotkanie przedstawicieli kultury z Dolnego Śląska i Saksonii.

[więcej]

Dolnośląskie firmy nawiązują kontakty biznesowe w Seulu

Dodano: 29-11-2022

Dwanaście dolnośląskich firm zajmujących się m.in. produkcją wina, branżą kosmetyczną, innowacyjnymi aplikacjami, dronami czy produkcją regionalnych serów uczestniczyło w misji gospodarczej w Seulu zorganizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W delegacji brali udział także Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz radni województwa.

[więcej]

Wrocławskie lotnisko stara się o bezpośrednie połączenia lotnicze do Seulu

Dodano: 28-11-2022

Podczas misji gospodarczej do Seulu dolnośląska delegacja spotkała się z prezesem lotniska Incheon Kim Kyung-Wook. Rozmawiali o możliwościach bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu. Delegacji przewodniczyli Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Cezary Pacamaj – Wiceprezes Port Lotniczy Wrocław S.A.

[więcej]