rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta delegacji z Kraju Pardubickiego (Republika Czeska)

Dodano: 04-10-2021

W dniach 22-24 września na Dolnym Śląsku gościła delegacja z Kraju Pardubickiego, na czele z Martinem Netolickym, Hetmanem Kraju Pardubickiego. Kraj Pardubicki oraz Województwo Dolnośląskie współpracują na mocy porozumienia podpisanego w 2003 roku.

[więcej]

Wręczono Nagrody Kulturalne Śląska

Dodano: 04-10-2021

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze Wrocławskiej wręczono Nagrody Kulturalne Śląska za rok 2020 i 2021. Wyróżnienia kierowane są do osób i instytucji, które pielęgnują dziedzictwo kulturowe Ślązaczek i Ślązaków oraz wzmacniają dialog międzykulturowy. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował podczas uroczystości marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec

Dodano: 15-09-2021

Rozmowa o sukcesie zakończonego przed kilkoma dniami Forum Ekonomicznyego w Karpaczu, wspólne przedsięwzięcia i dalsza współpraca to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Dra Arndta Freitaga von Loringhovena z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim.

[więcej]

Dolny Śląsk na targach SINDEX w Bernie

Dodano: 01-09-2021

SINDEX to wiodące szwajcarskie targi automatyki przemysłowej. W tegorocznej edycji bierze udział delegacja z Dolnego Śląska, która przyjechała tutaj poznać miejscowy rynek, a także nawiązać kontakty z zagranicznymi partnerami. Uczestnictwo w tarach SINDEX to jeden z elementów projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Samorząd Województwa reprezentuje wicemarszałek Grzegorz Macko.

[więcej]

POLSKO-CZESKIE MEMORANDUM PODPISANE

Dodano: 27-08-2021

Marszałek Cezary Przybylski i Hetman Kraju Hradeckiego Martin Červíček podpisali dziś polsko-czeskie memorandum w dziedzinie infrastruktury. Dokument stanowić będzie podstawę do podejmowania wspólnych inicjatyw na polsko-czeskim pograniczu w najbliższych latach.

[więcej]

30 lat niepodległości Ukrainy (kopiuj 2)

Dodano: 25-08-2021

Ukraiński pochód, wspólne odśpiewanie hymnu i wiele wydarzeń towarzyszących – we Wrocławiu rozpoczęły się obchody 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości organizowane spod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Uroczystość była też okazją do otwarcia wystawy prezentującej dobre relacje Dolnego Śląska i Ukrainy.

[więcej]

EXPO 2020 Dubaj - spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Dodano: 24-08-2021

23 sierpnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości udziału w misji gospodarczej podczas wystawy światowej EXPO w Dubaju w dniach 4-8 grudnia 2021 roku.

[więcej]