rozmiar czcionki: A | A | A

Ważne porozumienie Dolnego Śląska i partnerów czeskich

Dodano: 06-09-2023

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach stała się impulsem do zacieśnienia współpracy w dziedzinie sportu z Krajem Libereckim, wieloletnim regionem partnerskim województwa dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele partnerów czeskich podpisali dziś memorandum, dzięki któremu w ośrodkach sportów zimowych po obu stronach granicy przeprowadzone zostaną niezbędne prace modernizacyjne i wspólnie będą mogły się one ubiegać o organizację imprez rangi...

[więcej]

Wizyta studyjna do Niderlandów w ramach projektu EcoLogic – Study Trails

Dodano: 01-09-2023

W dniach 29-31 sierpnia odbyła się wizyta studyjna dolnośląskich samorządowców do zakładu utylizacji odpadów HVC w Alkmaar. Była to czwarta i zarazem ostatnia wizyta organizowana w ramach projektu EcoLogic – Study Trails – wcześniej samorządowcy mieli okazję poznać zasadę działania zakładów w Szwecji, Włoszech oraz Belgii.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów ISVAG w Antwerpii

Dodano: 20-07-2023

To już trzecia wizytacja w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Ecologic – Study Trails”, którego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań z zakresu segregacji i utylizacji odpadów, stosowanych w innych regionach Unii Europejskiej. Tym razem samorządowcy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje międzygminna spółka ISVAG Antwerpen w Belgii.

[więcej]

Delegacja z Dolnego Śląska wizytowała dwa zakłady przetwarzania odpadów w prowincji Bergamo we...

Dodano: 12-07-2023

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Dolnośląscy samorządowcy uczestniczyli w wizycie studyjnej w zakładach Rea Dalmine S.p.A w Bergamo oraz A2A Ambiente S.p.A w mieście Brescia.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów w Malmö

Dodano: 05-07-2023

Za nami pierwszy wyjazd studyjny organizowany w ramach projektu "#Ecologic-study trails". Delegacja dolnośląskich samorządowców uczestniczyła w wizycie studyjnej w zakładzie przetwarzania odpadów Sysav w szwedzkim Malmö.

[więcej]

Uroczyste przekazanie książek z Ukrainy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Dodano: 22-06-2023

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu dostępny jest już zbiór ukraińskich książek. Dziś w obecności Krzysztofa Maja – członka zarządu województwa oraz Wolodymyra Tiurina- dyrektora Administracji Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej przekazano pierwsze książki zebrane w partnerskich regionach. W spotkaniu uczestniczyli także Jurij Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu oraz Jolanta Ubowska – Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

[więcej]

Dwa lata działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

Dodano: 14-06-2023

Z okazji drugiej rocznicy działalności Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie, w dniu 6 czerwca odbył się Dolnośląski Wieczór Grillowy, z udziałem gości z Polski i Niemiec.

[więcej]