rozmiar czcionki: A | A | A

O wspólpracy polsko - czesko - niemieckiej

Dodano: 16-11-2023

16 listopada przy okazji Polsko - Czesko - Niemieckiego Forum Kooperacji Firm odbyły się obchody jubileuszu współpracy z regionami czeskimi oraz cykliczne posiedzenie Dolnośląsko - Saksońskiej Grupy Roboczej.

[więcej]

Dolny Śląsk podpisał porozumienie o współpracy z koreańską prowincją Gyeonggi

Dodano: 07-11-2023

Dolny Śląsk zacieśnia więzi z Koreą Południową. Podczas misji gospodarczej w Seulu zostało podpisane porozumienie o współpracy między Województwem Dolnośląskim, a Prowincją Gyeonggi, które jest wstępem do zawarcia umowy partnerskiej. Dolnośląską delegację reprezentowali Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz radni województwa: Marek Obrębalski,...

[więcej]

Bezpośredni samolot z Wrocławia do Seulu

Dodano: 03-11-2023

Od dziś ze stolicy Dolnego Śląska można bezpośrednio polecieć do Seulu. O zaletach i perspektywach nowego połączenia opowiedzieli dziś przed odlotem pierwszego samolotu podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Pacamaj - Prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław oraz przedstawiciele PLL LOT i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

[więcej]

Za nami gala wręczenia 47. Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii

Dodano: 09-10-2023

Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród połączono z inauguracją sezonu Orkiestry Leopoldinum w Narodowym Forum Muzyki. W sobotę 7 października laureaci odebrali gratulacje z rąk minister spraw wewnętrznych i sportu Dolnej Saksonii Danieli Behrens oraz członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

[więcej]

Ważne porozumienie Dolnego Śląska i partnerów czeskich

Dodano: 06-09-2023

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach stała się impulsem do zacieśnienia współpracy w dziedzinie sportu z Krajem Libereckim, wieloletnim regionem partnerskim województwa dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski oraz przedstawiciele partnerów czeskich podpisali dziś memorandum, dzięki któremu w ośrodkach sportów zimowych po obu stronach granicy przeprowadzone zostaną niezbędne prace modernizacyjne i wspólnie będą mogły się one ubiegać o organizację imprez rangi...

[więcej]

Wizyta studyjna do Niderlandów w ramach projektu EcoLogic – Study Trails

Dodano: 01-09-2023

W dniach 29-31 sierpnia odbyła się wizyta studyjna dolnośląskich samorządowców do zakładu utylizacji odpadów HVC w Alkmaar. Była to czwarta i zarazem ostatnia wizyta organizowana w ramach projektu EcoLogic – Study Trails – wcześniej samorządowcy mieli okazję poznać zasadę działania zakładów w Szwecji, Włoszech oraz Belgii.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów ISVAG w Antwerpii

Dodano: 20-07-2023

To już trzecia wizytacja w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Ecologic – Study Trails”, którego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań z zakresu segregacji i utylizacji odpadów, stosowanych w innych regionach Unii Europejskiej. Tym razem samorządowcy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje międzygminna spółka ISVAG Antwerpen w Belgii.

[więcej]