rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie wizyty delegacji z Kutaisi na Dolnym Śląsku

30.10.2009 14:48

29 października 2009 roku zakończyła się wizyta delegacji miasta Kutaisi, położonego w regionie Imeretia w Gruzji.

Przyjazd gruzińskich gości był efektem wrześniowego pobytu polskiej delegacji w Kutaisi. Delegacji przewodniczył David Gordelazde – Wicemer Kutaisi. Oprócz niego na Dolnym Śląsku gościli między innymi Khatuna Tsanava – Dyrektor Departamentu ds. młodzieży, Tengiz Topuridze – Dyrektor Gabinetu Prezydenta Kutaisi, Giga Zautashvili – Dyrektor Wydziału Paszportowego oraz naukowcy, prawnicy, ekonomiści i przedstawiciele młodzieży.

Co ciekawe w tym samym czasie we Wrocławiu przebywała delegacja gruzińskich parlamentarzystów, którzy spotkali się z gośćmi z Kutaisi oraz z Michałem Jarosem – Posłem na Sejm RP.

Pobyt Gruzinów w naszym województwie miał charakter wizyty studyjnej i jest drugim etapem projektu „Aktywne społeczności – program wsparcia społeczeństwa obywatelskiego w Kutaisi i Imeretinskim Regionie”. Projekt, współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w 2009 roku, w ramach Programu Polskiej Pomocy Zagranicznej, jest ukierunkowany na wymianę doświadczeń w budowie i wspieraniu inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego obu krajów.

O przebieg wizyty gości z Kutaisi ze strony Urzędu Marszałkowskiego dbał Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Wyjazd do Gruzji naszej delegacji, we wrześniu tego roku, miał na celu diagnozę sytuacji organizacji pozarządowych w regionie Imeretia oraz poznanie mechanizmów wspierania NGO przez gruzińską administrację samorządową. Polska delegacja podczas pięciodniowej wizyty spotkała się z organizacjami pozarządowymi z miast Kutaisi i Tkibuli, jak również z przedstawicielami władz: Mikheilowem Chogowadze – Gubernatorem Regionu Imereti, Nugzarem Szamugią – Merem Kutaisi oraz z włodarzami miasta Terdżola.