rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta delegacji szwedzkich lekarzy na Dolnym Śląsku

08.10.2008 08:31

W dniach od 7 do 11 października 2008 roku przebywa na Dolnym Śląsku delegacja szwedzkich lekarzy z partnerskiego regionu Västmanland oraz z Uppsali. 8 października lekarze wzięli udział w seminarium onkologicznym oraz psychiatrycznym, które odbyło się w sali Sejmiku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Seminarium otworzył Wicemarszałek Województwa Piotr Borys.

Zagraniczni goście podczas swojej wizyty spotkali się także z władzami Akademii Medycznej, odwiedzili Dolnośląskie Centrum Onkologicznego oraz Ośrodek Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej w Trzebnicy. Zaplanowano również spotkanie z Władysławem Sidorowiczem, Senatorem RP.

Porozumienie z regionem Västmanland a samorządem województwa dolnośląskiego podpisano 22 września 2001 roku w stolicy regionu- Västeras.

Region Västmanland położony jest w południowo-zachodniej części Szwecji. Jego powierzchnię - 6302 km² - zamieszkuje 260 tys. mieszkańców. W Västmanland swoje siedziby mają koncern ABB i producent samochodów VOLVO. Region ma dobrze rozwinięty transport publiczny, służbę zdrowia i przemysł telekomunikacyjny oraz uniwersytet Mälardens.