rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie online nt. współpracy Dolnego Śląska i prowincji Anhui

26.04.2021 13:57

O bieżącej współpracy i planowanych działaniach rozmawiali dziś w trybie zdalnym przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i administracji prowincji Anhui w Chinach.

W roboczym spotkaniu ze strony prowincji Anhui udział wzięli:
Yong Chenghan - Dyrektor Generalny Biura Spraw Zagranicznych Prowincji, Zhang Lifang -  Zastępca Dyrektora Generalnego Biura Spraw Zagranicznych Prowincji, Cui Baoping - Dyrektor Wydziału ds. Przyjaźni Międzynarodowych Urzędu Spraw Zagranicznych Prowincji.
Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Dolnośląskiego  w spotkaniu uczestniczył Krzysztof Hodun, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą.


Przedstawiciel samorządu województwa rozpoczął spotkanie od podziękowań za  partnerskie wsparcie,  jakie Dolny Śląsk otrzymał z Anhui na początku trwania pandemii. Została wtedy zorganizowana wideokonferencja, podczas której lekarze i przedstawiciele szpitali z prowincji Anhui podzielili się swoimi doświadczeniami w leczeniu pacjentów chorych na COVID - 19 z lekarzami z dolnośląskich placówek medycznych.


W dalszej części spotkania przedstawiciele obu stron rozmawiali o możliwych kierunkach współpracy w nowej rzeczywistości i podjęli wstępne ustalenia dotyczące konkretnych działań i wydarzeń. Jako najważniejsze kierunki współpracy  obie strony wskazały gospodarkę, edukację, kulturę i turystykę.


W tematyce gospodarki główny nacisk położono na  możliwości zintensyfikowania relacji pomiędzy małymi i średnimi przedsiębiorstwami z  Dolnego Śląska i Anhui. 

Dolnośląscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy ale też potencjalni inwestorzy, partnerzy handlowi, importerzy i  eksporterzy, których działalność  wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska będą mieli możliwość uzyskania wsparcia merytorycznego i finansowego związanego z ekspansją na rynek chiński w ramach  projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” realizowanego przez Wydział Współpracy z Zagranicą UMWD.