rozmiar czcionki: A | A | A

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie dostępne dla publiczności podczas Dnia Otwartego w Dzielnicy Rządowej Saksonii.

06.09.2022 14:30

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie wzięło udział w Dniu Otwartym w Dzielnicy Rządowej Saksonii.

W niedzielę 4 września mieszkańcy Drezna, obywatele Saksonii i turyści mogli przyjrzeć się bliżej pracy administracji regionalnej, spotkać się z członkami saksońskiego rządu, zwiedzić  budynki administracji landu i wziąć udział w festynie obywatelskim. Wszystko pod znakiem Dnia Otwartego w dzielnicy Rządowej Saksonii.

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie również otworzyło się na przyjęcie publiczności, ponieważ funkcjonuje w budynku znajdującym się w administracyjnym centrum Drezna, w bezpośrednim towarzystwie budynków ministerialnych i Kancelarii Stanu, miejsca gdzie na co dzień urzęduje Premier Saksonii.

W trakcie jednodniowego wydarzenia z oferty informacyjnej biura skorzystało kilkaset osób, z których większość zainteresowana była ofertą turystyczną Dolnego Śląska.

Poza mieszkańcami Drezna oraz turystami biuro Dolnego Śląska odwiedzili Michael Kretschmer, Premier Saksonii oraz Armin Schuster, saksoński Minister Spraw Wewnętrznych.