rozmiar czcionki: A | A | A

Konsul Generalny Węgier gościem marszałka

10.05.2021 11:41

Projekt Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej i forum ekonomiczne w Karpaczu to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z delegacją węgierską. Gośćmi marszałka byli Tibor Gerencsér - Konsul Generalny Węgier w Krakowie oraz Sandor Nedeczky - Wicekonsul Generalny Węgier we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

Tibor Gerencsér, Konsul Generalny Węgier w Krakowie, rozpoczął misję konsularną w Polsce we wrześniu 2020 r. Jest to jego pierwsza wizyta na Dolnym Śląsku, której - ze względu na sytuację epidemiczną - nie mógł złożyć wcześniej. Dzisiejsza wizyta miała charakter kurtuazyjny i zapoznawczy. Najważniejszymi tematami były projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, a także Forum Ekonomiczne, które jesienią zorganizowane zostanie w Karpaczu.


W trakcie rozmów poruszono także temat zacieśniania współpracy międzyregionalnej między samorządami Polski i Węgier. Przyszła współpraca mogłaby opierać się o realizację wspólnych projektów gospodarczych, kulturalnych czy edukacyjnych. Dolny Śląsk jest szczególnie zainteresowany współpracą w zakresie turystyki, medycyny oraz innowacji i technologii informacyjno – komunikacyjnych.